ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Aşcı'nın "2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Sene Başı" mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Aşcı'nın

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Aşcı, "2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Sene Başı" vesilesiyle bir mesaj yayımladı. Ramazan Aşcı mesajında:

"Sevgili öğrencilerimiz, çok değerli velilerimiz ve saygıdeğer öğretmenlerimiz;

Uzun bir yaz tatilinin ardından 2022 - 2023 Eğitim - Öğretim Yılı'nın başlayacak olmasının mutluluğu ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 2022-2023 eğitim öğretim yılında 820 okulumuzda, 6710 derslikte, kadromuzda bulunan 11056 öğretmenimiz ve 165985 öğrencimizle birlikte ders başı yapmaya hazırız.

İnsan hayatında aileden sonra en önemli basamak olan okul; bireyi hayata hazırlayan, gelişme ve çağdaşlaşma çabalarını başarıya ulaştıran, eğitim imkânlarını sistemli bir şekilde sunan ve geleceğe ilişkin hedeflerimize ulaştıracak olan bir eğitim yuvasıdır. Hayatımızın önemli aşamalarından biri olan eğitim - öğretim hayatında göstereceğimiz başarı, birer yetişkin olarak, yaşayacağımız hayatın temeli ve teminatı olacaktır.

Çocuklarımızı ve gençlerimizi ne kadar iyi yetiştirebilirsek, onlara ne kadar çok imkân sunabilirsek, ülkemizin yarınları da o kadar parlak olacaktır. Eğitimin temel hedefi, sağlıklı, çalışkan, üretken, araştıran, soruşturan ve yorumlayan bireyler yetiştirmektir. Çocuklarımızı ve gençlerimizi bu özelliklere sahip, vatanımıza, milletimize en önemlisi kendilerine yararlı bireyler olarak, geleceğe hazırlamak bizlerin vazifesidir.

Ülkemizin geleceği olan tüm öğrencilerimizin, başarıya ulaşmada en önemli unsurun düzenli ve sistemli çalışma olduğunu unutmayacaklarına, öğrenci, öğretmen ve velilerimizin üzerlerine düşen sorumlulukları layıkıyla yerine getireceklerine yürekten inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, İlimizde ki başarı çıtasını çok daha yükseklere taşımak, eğitim ve öğretimde arzu ettiğimiz hedefi ulaşabilmek için yaptığımız titiz çalışmaları kararlılıkla sürdüreceğimizi ifade ediyor, 2022 - 2023 Eğitim Öğretim Yılı'nın öğrencilerimize, velilerimize, öğretmenlerimize, ilimize ve tüm ülkemize hayırlı olmasını diliyorum." ifadelerini kullandı.    

 

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.