ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Aşcı'nın '19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı' Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Aşcı'nın '19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı' Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Aşcı '19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı' vesilesi ile bir mesaj yayınladı. Sayın Aşcı mesajında:

"Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuna giden yolda Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Millî Mücadele'yi başlatmak üzere Samsun'a çıkışının 103. yılında '19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı yaşamanın mutluluğu, gururu ve heyecanı içerisindeyiz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde yakılan kurtuluş ateşi ile birlikte bir milletin var olma mücadelesi başlatılmış olup, bağımsızlığa giden yolda Türk milletinin kaderi çizilmiştir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk; "Gençler! Vatanın bütün ümidi ve istikbali, siz genç nesillerin anlayış ve enerjisine bağlanmıştır. Sizler, yani Yeni Türkiye'nin genç evlatları, yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz. Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla ve asla yorulmazlar" diyerek, Türkiye Cumhuriyeti'nin korunması ve gelişmesinin yetişmekte olan genç kuşaklar sayesinde gerçekleşeceğini belirtmiştir.

Sizler, ecdadınızdan aldığınız ilhamla Türkiye Cumhuriyeti'ni aydınlık yarınlara taşıyacak, dünyaya örnek olacak ve bizleri gururlandıracak çalışmalara imza atacak vizyona sahipsiniz.

Türkiye'nin müreffeh yarınları için umudumuz ve gücümüz sizlersiniz. Bu büyük sorumluluğun bilinciyle daha çok çalışarak ülkemize ve milletimize faydalı bireyler olmaya gayret etmelisiniz. Bunları yaparken sporu da hayatınızın bir parçası haline getirmeyi ihmal etmemelisiniz. Sizlerin enerjisi ülkemize değer katmaktadır. Türkiye'yi geleceğe emin adımlarla taşıyacağınıza yürekten inanıyor ve sizlere güveniyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kez daha saygı ve rahmetle anıyor, kıymetli gençlerimiz ve Milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum." dedi.

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.