ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN RAMAZAN AŞCI'NIN "15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLÎ BİRLİK GÜNÜ" MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN RAMAZAN AŞCI'NIN

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Aşcı, "15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü" vesilesiyle bir mesaj yayımladı. Ramazan Aşcı mesajında:

"15 Temmuz, ülkemizin demokratik düzenine ve milli birliğine yönelik hain bir darbe girişimine maruz kaldığımız gündür. Milli iradenin eşsiz kahramanlıkla bertaraf edildiği, Ülkemizin bekasını, devletimizin bölünmez bütünlüğünü ve milli birlik ve beraberliğimizi koruduğumuz anlamına gelen bir olayın 7'inci yılını hep birlikte idrak etmekteyiz.

FETÖ/PDY terör örgütünün planlı bir şekilde gerçekleştirdiği bu hain darbe girişimine, milletimiz Çanakkale ve İstiklal Harbi gibi dönemlerde olduğu gibi vatan ve bayrak sevgisiyle dolu kalpleriyle karşı koymuştur. İman dolu göğüsleriyle adeta çelikten bir set oluşturarak ülkemizin birliği ve beraberliği ile milletimizin istiklaline kast edenlere geçit vermemiştir. 15 Temmuz gecesi milletimizin kahraman evlatları, Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla meydanlara inmiş ve güvenlik güçlerimizin yanında yer alarak vatanı her ne pahasına olursa olsun koruyacaklarını ve kahramanlık destanı yazabileceklerini göstermiştir.

15 Temmuz, Türk milletinin yeniden doğuşunun ve yükselişinin destanıdır. Tanklar, toplar ve zorba zihniyeti, millet iradesi karşısında hiçbir anlam ifade etmemiştir. Milli iradeyi görmezden gelenler, 15 Temmuz gecesi Çanakkale ruhu ve Kuva-i Milliye bilincinin ortaya çıktığı kutlu bir mücadeleyle yenilmişlerdir. Bu mücadele, vatan söz konusu olduğunda milletimizin hiç düşünmeden aynı safta birlik ve beraberlik içinde omuz omuza duracağını ve vatanından, bayrağından, hürriyetinden ve birlik ve beraberliğinden ödün vermeyeceğini bir kez daha göstermiştir.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde, Demokrasi Destanı'nı yazan tüm kahramanlarımızı gönülden anıyor, şehitlik mertebesine ulaşan aziz şehitlerimize bir kez daha yüce Allah'tan rahmet diliyor ve gazilik şerefine erişen kahramanlarımıza şükranlarımı sunuyorum." ifadelerini kullandı.        

14-07-2023

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.