ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Aşcı'nın "15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü" Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Aşcı'nın

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Aşcı, "15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü" vesilesiyle bir mesaj yayımladı. Ramazan Aşcı mesajında:

"15 Temmuz; Vatanımızın bölünmez bütünlüğünün, milletimizin azim ve kararlılığının, milli birlik ve beraberliğinin bütün dünyaya bir kez daha gösterildiği, dostlarımıza gurur, düşmanlarımıza korku veren bir destanın yıldönümüdür. Demokrasi adına vatan ve bağımsızlık aşkıyla, tarihe altın harflerle nakşedilen bu mücadelenin anma günü olan "Demokrasi ve Milli Birlik Günü "nün 6. yıldönümünü milletçe, birlik ve beraberlik içerisinde kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Millet iradesine ve özgürlüğümüze kasteden, 15 Temmuz 2016 akşamı terör örgütü FETÖ/PDY tarafından Aziz Milletimizin iradesi hiçe sayılarak, demokrasimize ve milletimize karşı darbe girişiminde bulunulmuş, bu hain kalkışma karşısında Aziz Milletimiz geri adım atmayarak meydanı darbecilere bırakmamıştır. Şanlı tarihimizin altın sayfalarına "15 Temmuz Destanı" olarak not düşülen bu büyük zafer, aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizin bize emanetidir. Bize düşen görev bu emanete sahip çıkmaktır.

Bu duygu ve hissiyat içinde; Vatanı, mukaddesatı, bağımsızlığı ve demokrasisi uğrunda canlarını feda eden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla yâd ediyor, vatanına ve bağımsızlığına sahip çıkan aziz Milletimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum." ifadelerini kullandı.

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.