ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Aşcı, YKS İl Birincisi Seren Esmer'i Ödüllendirdi

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Aşcı, YKS İl Birincisi Seren Esmer'i Ödüllendirdi

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Aşcı, 2022 Yükseköğretim Kurumları (YKS) Sınavı sonuçları sonrasında sayısal puan türünde 550,75 puan alarak Adıyaman il birincisi ve Türkiye 126'ncısı olan Adıyaman Fen Lisesi Öğrencisi Seren Esmer'i makamında kabul ederek tebrik etti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Aşcı, Okul Müdürü Muharrem Aytekin, okul idarecileri ile başarılı öğrenci Seren Esmer'in ailesini makamında ağırladı.

Başarılı öğrenciyi tebrik eden Aşcı, Adıyaman birinciliğine uzanan çalışmaları ve geleceğe dair planları hakkında bir süre sohbet etti.

Bakanlığımızın ücretsiz ders kitaplarının yanı sıra öğrenciler için hazırladığı ve ücretsiz dağıttığı yardımcı kaynak kitapların başarı için yeterli olduğunu ifade eden Aşcı, Bakanlığımızın Bakanımız Sayın Mahmut Özer öncülüğünde eğitimde başarının arttırılması için birçok projeyi hayata geçirdiğini söyledi. Öğrencimizin hiçbir özel destek almadan sadece devletimizin öğrenciler için sağladığı imkânlardan faydalanarak bu başarıyı elde etmesi tüm öğrencilerimiz için örnek teşkil ettiğini belirtti.

İl birinciliğini elde eden Seren Esmer ise başarıya giden yolda nasıl bir çalışma yaptığını anlattı.

Özel kurslara gitmediğini ve özel ders almadığını belirten Seren Esmer, başarısının sırrının ev ortamında çalışma ortamı oluşturarak, düzenli ders çalışmak ve okulda verilen dersleri iyi dinleyerek, azmi sayesinde başarıya ulaştığını söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Aşcı, ziyaret sonrasında Türkiye'de derece yapan ve il birincisi olan Seren Esmer'e çeşitli hediyeler verdi.

22-07-202222-07-202222-07-202222-07-2022

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.