ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Aşcı, TEKNOFEST'te birinci olan "Yaman Kodlayıcıları" takımını kabul etti

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Aşcı, TEKNOFEST'te birinci olan

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen Karadeniz, Samsun Çarşamba Havalimanı'nda gerçekleştirilen TEKNOFEST 'de Adıyaman Türkiye Petrolleri Ortaokulu dört ödülden biri olan en iyi sunum ödülüne layık görüldü.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Aşcı, #TEKNOFEST2022 İnsanlık Yararına Teknolojiler Yarışması Sağlık ve İlk Yardım Kategorisi EN İYİ SUNUM'da Türkiye Birincisi olan Adıyaman Türkiye Petrolleri Ortaokulundan "Yaman Kodlayıcılar" takımınını ve Okul Müdürü Yusuf Yıldız'ı kabul etti.

Öğrencilerin başarısıyla gurur duyduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Aşcı: "Bu yıl 5'incisi düzenlenen festivale Öğrencilerimiz Ahmet Yiğit Polat ile Kerem Polat'ın danışmanları Coşkun Polat ile kurdukları "Yaman Kodlayıcılar" takımıyla katıldılar. Takım, yapmış olduğu projesiyle okulumuz Türkiye Petrolleri Ortaokulu adına ilimizi temsil etti.

Daha önce başvuran 9 bin 306 projeden ilk 171 proje arasına girerek Rize TEKNOFEST' e katılım sağlayan "Yaman Kodlayıcılar" takımı buradan ilk 10 proje arasına girerek TEKNOFEST Samsun'a davet edilmişlerdi. Yaman Kodlayıcılar takımı burada verilen dört ödülden biri olan en iyi sunum ödülüne layık görüldüler. Kendilerini tebrik ediyorum" dedi.

 

Alınan başarıdan dolayı İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Aşcı, emeği geçen öğrenciler Ahmet Yiğit Polat ile Kerem Polat ile danışman öğretmenleri Coşkun Polat'ı tebrik etti.

20-09-202220-09-202220-09-2022

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.