ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Aşcı, taşımalı eğitim kapsamında ücretsiz yemek hizmetinden yararlanan öğrencilerle bir araya geldi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Aşcı, taşımalı eğitim kapsamında ücretsiz yemek hizmetinden yararlanan öğrencilerle bir araya geldi.

Milli Eğitim Bakanlığımız eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak ve öğrencilerin eğitime erişimini artırmak için sosyal politikalarla öğrencileri desteklemeye devam ediyor. Bu kapsamda İlimizde taşımalı olarak eğitim gören öğrencilerin öğle yemekleri büyük çoğunlukla Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı Öğretmenevi Döner Sermaye İşletmeleri bünyesinde kurulan mutfaklarda hazırlanarak öğrencilerimize ücretsiz olarak veriliyor.

Adıyaman'da taşımalı eğitim kapsamında bulunan 9.511 ilköğretim, 7.188 ortaöğretim, 1.169 özel eğitim, 1520 okul öncesi olmak üzere toplam 19.388 öğrencimiz; sağlıklı, dengeli beslenme ve kalori değerlerine göre hazırlanan öğle yemeği hizmetinden ücretsiz olarak faydalanmaktadır. Ayrıca taşıma kapsamında bulunmayan fakat maddi durumu iyi olmayan taşıma kapsamındaki okullarımızda eğitim gören 1153 öğrencimize de Sosyal Yardımlaşma Vakfı aracılığıyla ücretsiz yemek hizmeti verilmektedir.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Aşcı, ilimiz merkez Hüsnü Özyeğin Anadolu Lisesi Yemekhanesini ziyaret ederek taşımalı olarak gelen ve yemek hizmetinden faydalanan öğrencilerle bir araya gelerek incelemelerde bulundu.

Yapılan çalışmalar hakkında Adıyaman Öğretmenevi Müdürü Aziz Özbilgiç, Okul Müdürü Enver Çetinkaya ve çalışanlardan bilgi alan Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Aşcı, "Köylerden ve kasabalardan taşımalı olarak taşıma merkezlerine eğitim öğretim için gelen 19.388 öğrencimize günde bir, öğünde dört çeşit ücretsiz yemek veriliyor. Genellikle öğretmenevlerimizin mutfağında hazırlanan yemeklerimiz hijyen koşullarında üretilmektedir. Yemeklerimiz, her gün gıda mühendislerimiz tarafından denetlenmekte olup; termoboxlar içerisinde soğumadan okullarımıza teslim edilmektedir. Okullarımızdaki yemek teslim alma komisyonunca açılan yemekler görevlendirilen yemek dağıtıcıları tarafından öğrencilerimize verilmektedir. Bakanlığımızca bu sene ilk defa okul öncesi öğrencilerimize de ücretsiz yemek desteği verilerek okul öncesi eğitime erişimin yaygınlaştırılması hedeflenmiştir. Yaptığımız okul ziyaretlerinde idarecilerimiz, öğretmenlerimiz, çocuklarımız ve velilerimizin yemeklerden gayet memnun olduğunu görüyoruz. Yemeklerimizin daha kaliteli olması için gereken her türlü tedbiri almış durumdayız. Öğrencilerimize bu imkânları sunan Bakanımız Sayın Mahmut Özer başta olmak üzere tüm emeği geçenlere öğrencilerimiz adına teşekkür ederim." dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Aşcı daha sonra öğrencilerle yemek yiyerek onlarla sohbet etti.

01-12-202201-12-202201-12-202201-12-202201-12-2022

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.