ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Aşcı, öğrenci yemeklerinin hazırlandığı mutfağı ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Aşcı, öğrenci yemeklerinin hazırlandığı mutfağı ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

İlimizde taşımalı olarak eğitim gören öğrencilerin öğlen yemekleri Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı Adıyaman Öğretmenevi Döner Sermaye İşletmesi tarafından Fazıl Gürs İmam Hatip Ortaokulu bünyesinde kurulan mutfakta hazırlanıyor.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Aşcı, öğrenci yemeklerinin hazırlandığı mutfağı ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Merkez başta olmak üzere, Merkeze bağlı köylerde taşımalı eğitim kapsamında bulunan 61 okulda, 5.250 öğrenci, sağlıklı ve dengeli beslenme ve kalori değerlerine göre her gün öğlen yemeğini ücretsiz olarak yiyor.

Yapılan çalışmalar hakkında Öğretmenevi Müdürü Aziz Özbilgiç tarafından bilgi alan Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Aşcı, "İlimiz merkezde bulunan Şehit Fazıl Gürs İmam Hatip Ortaokulu mutfağında hazırlanan yemeklerimiz hijyen koşullarında üretilmektedir. 2 baş aşçı, 2 aşçı yardımcısı, 7 vasıflı işçi tarafından üretilen yemeklerimiz 6 servis aracıyla okullarımıza ulaştırılmaktadır.Yemeklerimiz, her gün gıda mühendisimiz tarafından denetlenmekte olup; termoboxlar içerisinde soğumadan okullarımıza teslim edilmektedir. Okullarımızdaki yemek teslim alma komisyonunca açılan yemekler part-time olarak görevlendirilen 60 yemek dağıtıcılarınca öğrencilerimize verilmektedir.

Yaptığımız okul ziyaretlerinde idarecilerimiz, öğretmenlerimiz, çocuklarımız ve velilerimizin yemeklerden gayet memnun olduğunu görüyoruz. Yemeklerimizin daha kaliteli olması için gereken her türlü tedbiri almış durumdayız."dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Aşcı: "İlimizde taşımalı olarak eğitim gören 5250 öğrencimizin öğlen yemeklerinin hazırlandığı Müdürlüğümüze bağlı Adıyaman Öğretmenevi Mutfağını ziyaret ettik. Aşçı ve yardımcı personellerimizin kendi çocuklarına hazırlar gibi özenle yaptıkları çalışmaları görmek bizi ziyadesiyle mutlu etti. Bu hizmetin yerine getirilmesinde emeği geçen başta Öğretmenevi Müdürüm Aziz Özbilgiç ve Öğretmenevi çalışanları olmak üzere herkese teşekkür ederek çalışmalarında kolaylıklar dilerim."dedi.

27-09-202227-09-202227-09-202227-09-2022

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.