ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Aşcı, İlimizi Sınai Mülkiyet Tescil Sayısında Türkiye 1.si yapan Sınai Mülkiyet Birimini kabul etti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Aşcı, İlimizi Sınai Mülkiyet Tescil Sayısında Türkiye 1.si yapan Sınai Mülkiyet Birimini kabul etti.

Bakanlığımızın Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okul/kurumlarda başlatmış olduğu Sınai Mülkiyet (patent, faydalı model, tasarım ve marka) hakkı başvurularında Adıyaman İl Millî Eğitim Müdürlüğü, sınai mülkiyet tescil sayısında Türkiye'de 1. sıraya yükseldi.

Millî Eğitim Bakanlığının mesleki eğitimde üretim kapasitesini fikri mülkiyete yönlendirmek ve sınai mülkiyet hakları konusunda farkındalık oluşması amacıyla İl Millî Eğitim Müdürlükleri bünyesinde birimler oluşturarak okulların patent, faydalı model, tasarım, marka vb. alanlarda başvuru yapmasını sağladı.

Türk Patent ve Marka Kurumuna, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okul/kurumlar bazında, yapılan başvurularda iller arası dağılım sonuçlarına göre İlimiz 117 tasarım tescili ile Türkiye 1. si olmuştur.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Aşcı, İlimize bu başarıyı getiren Mesleki Eğitimden Sorumlu Şube Müdürü Necmettin Beyaz ile Sınai Mülkiyet Biriminde görevli öğretmenlerimiz Cem Akkaya ve Yusuf Gözel'i makamında kabul ederek yaptıkları çalışmalardan dolayı tebrik etti.

Meslek liselerimizdeki sınai mülkiyet hakları alanındaki çalışmaların yüksek teknolojiye ulaşma sürecinde önem taşıdığını belirten Sayın Aşcı konuyla ilgili şu bilgileri aktardı: Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın vizyonu ve ortaya koyduğu hedefleri ve konuşmalarında ifade ettiği gibi "Hâlbuki asıl olan hazır teknolojiyi almak ve onun kullanımını öğrenmek değil, teknolojiyi tasarlamak, geliştirmek ve üretmektir" sözünü de kendimize şiar edinerek Bakanımız Sayın Mahmut Özer'in öncülüğünde sürdürdüğümüz patent çalışmaları neticesinde Türk Patent ve Marka Kurumunca yapılan sinai mülkiyet tescil sayılarında, İlimiz 117 tescil ile Türkiye birinciliğine ulaşmıştır.

İlimizin sınai mülkiyet hakları konusunda Türkiye'de 1.sıraya yükselmesine katkı sağlayan başta Mesleki Eğitimden Sorumlu Şube Müdürü Necmettin Beyaz ile İlimiz sınai mülkiyet birimi olmak üzere okul idarecilerine, öğretmenlere, öğrencilere ve emeği geçen herkese teşekkür ederim." ifadelerini kullandı.

20-07-202220-07-202220-07-2022

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.