ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Aşcı, İlimiz Türkçe Öğretmenleriyle bir araya geldi

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Aşcı, İlimiz Türkçe Öğretmenleriyle bir araya geldi

Adıyaman il geneli Türkçe öğretmenleri zümre toplantısı Vali Yardımcısı Sayın Muhammet Tugay başkanlığında; İl Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan Aşcı, Eğitim Müfettişleri Başkanı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri ve il genelinde görev yapan Türkçe öğretmenlerimizin katılımıyla Şehit Fazıl Gürs İmam Hatip Ortaokulu Konferans Salonunda yapıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan toplantı da, 2022 yılı Mart-Eylül ayları arasında Adıyaman Valiliği onayıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından yürütülen "Çok Okuyan Çok Gezer" adlı kitap okuma projesinin yürütülme süreçlerinin anlatıldığı video film katılımcılara izletildi.

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Aşcı yaptığı konuşmada okumanın öğrencilerimizin kişisel ve akademik açıdan gelişmeleri için önemli olduğunu, bu kapsamda yürüttüğümüz projelerle öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için çalışmalar yapıldığını anlattı. Öğrencilerimizin yeni nesil olarak adlandırılan soruları doğru cevaplamaları için kitap okuma alışkanlığı edinmelerinin gerekliliğini vurguladı. İlimizin ilçeler düzeyinde LGS ortalamaları katılımcılarla paylaşıldı. Bu kapsamda yürütülen "Öğretmenimle Başarıyorum" projesi içerisinde kitap okuma alışkanlıklarının arttırılması için okuma, okuduğunu anlama ve anladığını yorumlama konularında ölçme ve değerlendirme çalışmaları yapılacağını belirtti.

Adıyaman Vali Yardımcısı Muhammet Tugay yaptığı konuşmada ise; "Göreve başladığım günden bu güne çalışma fırsatı bulduğum İl Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan Aşcı'nın heyecan ve enerjisiyle bu ilin öğrencilerini akademik açıdan nasıl ileri taşıyacağı konusun dert edindiğine şahit oldum. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün yürüteceği projelere biz de Adıyaman Valiliği olarak destek olacağız. Eğitimin neferleri olan siz öğretmenlerimize de gayretli çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ederim"ifadelerini kullandı.

Toplantı öğretmen görüşlerinin alınmasıyla son buldu.

18-10-202218-10-202218-10-202218-10-2022

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.