ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Aşcı başkanlığında TEKNOFEST bilgilendirme ve tanıtım toplantısı yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Aşcı başkanlığında TEKNOFEST bilgilendirme ve tanıtım toplantısı yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Aşcı, bu sene 6.sı düzenlenecek olan Türkiye'nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST'in tanıtım ve bilgilendirme toplantısına katıldı.

Milli Eğitim Müdürlüğümüz ARGE Birimi ve TEKNOFEST Adıyaman İl Komisyonu ( Burcu Yapıcı, Özge Elif Taş, Samet Şeker, Coşkun Polat, Nuri Sönmez, Recep Biçer, Mesut Turan, Celal Ekici ) koordinasyonunda Perre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli Konferans Salonunda düzenlenen toplantıya, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Aşcı'nın yanı sıra şube müdürleri, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Adıyaman İl Sorumlusu Muhammed Furkan karaca, okul idarecileri ve okul danışman öğretmenleri katıldı.

Türkiye'nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının yürütücülüğünde, Türkiye'de millî teknolojinin geliştirilmesi konusunda kritik rol oynayan birçok paydaş kuruluşun desteği ile düzenleniyor. İlk olarak 2018 yılında gerçekleştirilen festival ile teknolojiye olan ilginin arttırılması ve Türkiye'nin millî teknoloji üreten bir topluma dönüşmesi konusunda farkındalık oluşturması hedefleniyor. Dünyanın en büyük teknoloji festivali ve yarışma organizasyonu olan TEKNOFEST'in büyük finali, bu yıl 30 Nisan - 6 Mayıs 2023 tarihleri arasında İstanbul Atatürk Havalimanında düzenlenecek.

Türkiye'nin milli teknoloji hamlesinin sembolü haline gelen TEKNOFEST yarışmalarının önemli olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Aşcı:  "TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali, ülkemizin millî teknoloji geliştirme süreçlerinde kritik rol oynayan kurum ve kuruluşları tarafından desteklenen, Türkiye'nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivalidir. Geçmiş yıllarda TEKNOFEST'e katılımda çok güzel başarılar kazanan öğretmen ve öğrencilerimiz önemli deneyim ve tecrübeler kazandı. Öğrencilerimiz projeleri ve teknolojik fikirleri ile yarışma heyecanını yaşadılar. Bugüne kadar yaptığımız çalışmalarla belirli bir bilgi birikimi elde ettik. Bugün yaptığımız toplantılarla bu tecrübe ve birikimleri okullarımızla ve öğretmenlerimizle paylaşmak istiyoruz. Bu toplantı ile birlikte hazırlıklarımızı güçlü bir şekilde sürdüreceğiz. İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak bizler size bu konuda her türlü desteği sunmaya hazırız.  Yeni dönemde, TEKNOFEST festivaline daha çok katılım sağlayacağımıza ve daha başarılı olacağımıza inancım tamdır."ifadelerini kullandı.

Toplantı TEKNOFEST Adıyaman İl Komisyonu ve Müdürlüğümüz ARGE Birimi tarafından "TEKNOFEST 2023 Teknoloji Yarışmaları Başvuruları" hakkında kapsamlı bir sunum geçekleştirmesiyle sona erdi.

01-11-202201-11-202201-11-202201-11-2022

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.