ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Gönen, yaklaşan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesi öğrencilerle buluşarak sohbet etti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Gönen, yaklaşan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesi öğrencilerle buluşarak sohbet etti.

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Gönen öğrencilerin spor, kültür, sanat ve sosyal gelişimlerine destek vermek ve sınav motivasyonunu arttırmak amacıyla Adıyaman Fen lisesi öğrencileri ile bir araya geldi.

Adıyaman Fen Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen etkinliğe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Gönen'in yanı sıra okul idaresi, öğretmenler ve 12. Sınıf öğrencileri katıldı.

Sohbet havasında geçen toplantıda Müdürümüz Sayın Hakan Gönen,Başarının olmak için yapılması gereken çalışmalar, aile-evlat ilişkileri, ders çalışma metotları, sınav kaygısının nasıl aşılacağı, telefon ve internet zararları gibi gençlerin ilgisini çekecek birçok konuya değindi.

Öğrencilere hitaben yaptığı konuşmasında Sayın Hakan Gönen, "Sevgili gençler, günümüzde en değerli hazine muhakkak bilgidir. Bireyi diğer bireylerden farklı kılacak ve değerli kılacak yegâne şey bilgidir. Kendimizde var olan kabiliyetleri ancak bilgi ile harmanladığımızda başarıya ulaşma şansımız olur. Alacağımız değerli bilgiyi, cesaret ve girişimcilik ruhuyla birleştirdiğimizde başarıya ulaşmış oluruz. Bilgiye ulaşmanın yolu da eğitim ve okumakla mümkündür.  Sizlerde bilimsel anlamda çok çalışarak mesleki bilgi ve yeteneğinizi arttırarak kendinizi çok iyi bir şekilde yetiştireceksiniz. Bilimsel anlamda hedeflediğiniz başarıya ulaşmak içinde çok çalışmalı ve kitap okumalısınız. Çünkü bütün bunları birleştirdiğimiz vakit hedefimize ulaşacağız." dedi 

Konferansta, öğrencilerin amaçlarına uygun hedef belirlemeleri ve bu yönde harekete geçmelerine yardımcı olacak bilgiler verildi. Aynı zamanda öğrencilere, çeşitli yaşam öyküleri de anlatıldı.
Milli Eğitim Müdürü Gönen, "Sınavı kazanıp kazanamamanın ötesinde, üniversite eğitimi esnasında ve sonrasında farklı olmak gerektiğini belirterek "Popüler ya da kazancı çok " meslek sahibi olmaktan öte gönlündeki mesleği yapmak önemlidir" dedi.

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Gönen ve öğrenciler arasında soru cevap faslının bitmesinin ardından program sona erdi.

18-02-202218-02-202218-02-202218-02-202218-02-2022

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.