ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ali Tosun'un katılımıyla "Vakti Kuşanmak" projesi kapsamında Hasan Taşar İmam Hatip Ortaokulunda konferans düzenlendi

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ali Tosun'un katılımıyla

Öğrencilerin dini, manevi, ahlaki ve insani gelişimlerine katkıda bulunmak, İslam'ın temel ibadetlerinden olan namaz bilinci konusunda farkındalık oluşturmak, ibadetler aracılığıyla sevgi, saygı, irade, sorumluluk, yardımlaşma, birlik ve beraberlik gibi değerleri tecrübe etmesini sağlamak amacıyla Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından "Vakti Kuşanmak" adlı proje hayata geçirildi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ali Tosun'un katılımıyla "Vakti Kuşanmak" projesi kapsamında Anadolu İmam hatip liseleri ve imam hatip ortaokulu öğrencilerine namaz bilinci konusunda farkındalık oluşturmak için İlimiz Merkez İmam Hatip Ortaokulunda konferans düzenlendi.

Anadolu imam hatip liseleri ve imam hatip ortaokullarında gönüllü öğrenci ve öğretmenlerin katılımıyla oluşturulan gruplarla namaz konusuna yönelik bakış açısını zenginleştirecek, namazın bireysel, sosyal ve toplumsal yönlerinin fark etmesini ve manevi huzuru tecrübe etmesini sağlayarak farklı etkinlik örneklerine yer verildiği etkinlikte katılım sağlayan okullarımızdan yapılan çalışmalar hakkında sunumlar yapıldı.

Faaliyetlerin okullarda düzenli ve verimli bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlamak için okul, ilçe ve İl Müdürlüğü düzeyinde yapılması gereken çalışmalar ve alınması gereken tedbirlerin görüşüldüğü toplantı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ali Tosun'un katılımcılara teşekkürü ve başarı dilekleriyle sona erdi.

09-03-202409-03-202409-03-202409-03-2024

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.