ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ALİ TOSUN'UN "İLKÖĞRETİM HAFTASI" MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ALİ TOSUN'UN

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ali Tosun "2023-2024 eğitim-öğretim yılının başlaması" vesilesiyle bir mesaj yayımladı. Ali Tosun mesajında;

"Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın, onlara en iyi imkanları sağlamaya çalışan ailelerimizin ve büyük gayretlerle ilimizin her köşesinde hizmet veren öğretmenlerimizin yeni eğitim-öğretim yılı heyecanını ve coşkusunu yürekten paylaşıyoruz.

Tarih boyunca insanoğlunun en önemli uğraşısı eğitim olmuştur. Eğitim bir memleket meselesidir çünkü, toplumun refah düzeyini belirler. Sadece bireysel fayda sağlamaz. Eğitimli toplumda sorunlar daha kolay çözülür, yaşam kalitesi daha yüksektir, toplumsal barış daha kolay temin edilir. Kısacası eğitim, insanın ve toplumun geleceğine yapılan en önemli yatırımdır.

Baş öğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün; "Eğitimdir ki; bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır ya da esaret ve sefalete terk eder." sözleri de bize eğitimin ne denli önemli olduğunu vurgulamaktadır. Bu anlamda yavrularımızın en güzel şekilde yetiştirilmesi hepimizin ortak hedefidir.

Coşkuyla kutlamaya hazırlandığımız Cumhuriyet'imizin 100. yılı aynı zamanda Türkiye Yüzyılının da başlangıcıdır. Bu yüzyıla girerken, ülke olarak ortak gayemiz, hayat boyu eğitimi benimseyen, modern dünyada söz sahibi olabilen, evrensel değerlerin yanında millî ve manevî değerlerine sahip çıkan, kendine güvenen, sorgulayan, ülkemizi geleceğe taşıyacak nesiller yetiştirebilmektir.

Kıymetli Meslektaşlarım;

Beşikten mezara kadar ilim tahsil etmeyi emreden, kalemin kılıçtan üstün olduğu İlk emri "OKU" olan bir medeniyetin mensuplarıyız. Biliyoruz ki milli ve manevi değerlerimize bağlılığın artırılması eğitimle gerçekleşecek. Sizlere emanet edilen yavrularımızı çalışkan, vicdanının sesini dinleyen, haktan, doğrudan yana, bize, bizim olana yabancılaşmayan, maziden aldığı güçle geleceğin ışığını hedefleyen birer fert olarak yetiştirmenin şeref ve gururu sizlerin olacaktır. Dün ve bugün olduğu gibi, yarın da geleceğin mimarı olmaya devam edeceksiniz. Sizlere güveniyor, Büyük yara alan Adıyaman'ımızda eğitim alanında, karşılıklı iş birliği içerisinde, yeni hikayeler yazacağımıza inanıyorum.

Çok Değerli Anneler ve Babalar;

Eğitimin ailede başladığı, okulda geliştiği ve toplumda olgunlaştığı gerçeğinden hareketle bin bir cefa ve fedakârlıkla büyüttüğünüz ciğerparelerinizin geleceğe hazırlanmasında okul yönetimleri ve öğretmenlerimizle sürekli iş birliği sağlayacağınıza inanıyorum. Çünkü çocuklarınızın ilk öğretmenleri ve onları en iyi tanıyanlar sizlersiniz.

Umudumuz, Geleceğimiz, Sevgili Öğrencilerimiz;

Sizleri gönülden seviyor ve güveniyoruz. Eğitim, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerdeki başarılarınızın devam edeceğine inanıyor, eğitim- öğretim hayatınızda kendiniz, aileniz, memleketiniz, ülkeniz ve tüm insanlık için faydalı çalışmalara imza atmanızı bekliyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle 2023-2024 eğitim-öğretim yılının İlimize, ülkemize ve eğitim camiamıza hayırlı olması temennisiyle, öğrenci ve öğretmenlerimizin 'İlköğretim Haftası'nı kutluyor, başarılarla dolu bir yıl diliyorum." ifadelerini kullandı.

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.