ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ALİ TOSUN'UN "2023 - 2024 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI BİRİNCİ DÖNEMİNİN SONA ERMESİ" MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ALİ TOSUN'UN

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ali Tosun, 2023 - 2024 eğitim - öğretim yılı birinci döneminin sona ermesi" vesilesiyle bir mesaj yayımladı. Ali Tosun mesajında;

"2023-2024 eğitim-öğretim yılının emek ve özveriyle geçen birinci dönemini; öğretmenlerimizin gayretli çalışması, öğrencilerimizin sabır ve ilgiyle öğrenme çabası ve velilerimizin kıymetli desteğiyle tamamlamanın mutluluğu içindeyiz

Adıyaman Eğitim Camiası olarak, çocuklarımızın sadece akademik anlamda başarılı olmalarını değil; kültür, sanat ve spor alanlarında da en iyi şekilde yetişmelerini, yerli ve milli değerlerimize bağlı, hür iradeleriyle değerlerini savunmayı karakter haline getirmiş bireyler olarak büyümelerini yetiştirmek gayretindeyiz. Bu kapsamda hazırladığımız projeleri hayata geçirdik, yeni projeler üretmeye devam edeceğiz. Eğitim öğretim sürecinin ayrılmaz parçaları olan öğretmenlerimize, velilerimize ve sevgili öğrencilerimize şunları ifade etmek istiyorum:

'Eğitim, ülkemizin büyük hedeflerine ulaşma yolunda değişim ve dönüşümün öncüsüdür. Bu nedenle, eğitim camiamızın her bir üyesi, büyük sorumluluklar taşıyor. Bu sorumluluk bilinciyle, eğitim-öğretim yılı boyunca bize emanet edilen nesillerin ihyası ve inşası için azimle çalıştık ve çalışmaya devam edeceğiz.

"Saygıdeğer Meslektaşlarım, Değerli Öğretmenlerimiz"

Özveriyle nesillerimizi yetiştirmek adına gösterdiğiniz büyük gayreti yürekten destekliyorum. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın başarısındaki en önemli etken sizin özverili çalışmalarınızdır. Öğrencilerimiz, geleceğe sizin rehberliğinizle emin adımlarla yürüyor. Sizler, geleceğin gönüllü mimarları ve toplumumuzun öncüsüsünüz. Bu kutsal görevi sabırla ve büyük bir özveriyle yerine getirdiğiniz için teşekkür ediyor, başarılarınızı takdirle karşılıyorum.

"Eğitim ve Öğretimin Temel Taşı, Velilerimiz"

Eğitim ve öğretimin temel taşlarından biri olarak, çocuklarınıza gösterdiğiniz ilgi, destek ve güvenin başarıyı getirdiğine inanıyorum. Karnelerini değerlendirirken, karakterin karnede yansımadığını unutmayın. Yarıyıl tatilinde, çocuklarınızla birlikte vakit geçirerek, kültürel aktivitelere katılarak, ailece güzel anılar biriktirmenizi öneriyorum. Bu zorlu süreçte verdiğiniz desteklerden ötürü teşekkür ederim.

"Kıymetli Öğrencilerimiz"

Tatil boyunca çokça dinlenin, bol enerji depolayın; ancak bu süreyi hem keyifli hem verimli bir şekilde değerlendirerek kültürel etkinliklerde bulunun. Sizler, bu ülkenin geleceğisiniz. Tarihinizi iyi öğrenin ve bu bilinçle hareket edin. Millî ve manevi değerlere bağlı, vatanını seven gençler olarak yetişeceğinize inanıyorum. Başarılarınız, milletimizin, ailelerinizin ve öğretmenlerinizin gurur kaynağı olacaktır. Karnenizde başarı durumu değerinizi değil akademik başarınızın göstergesidir. Her birinizi seviyoruz ve bizim için çok değerlisiniz.

"Sözün Sonu, İşin Başı"

Adıyaman'ın eğitimde yükselen çıtasına destek veren başta Sayın Valimiz Dr. Osman Varol olmak üzere belediyelerimize, STK'larımıza, okul müdürlerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve okul-aile birliği üyelerine teşekkür ediyorum. Geleceğin mutlu bireylerini yetiştirme hedefiyle çıktığımız bu yolda, birlikte büyük başarılara imza atmaya devam edeceğimize inanıyorum. Tatil sürecini en iyi şekilde değerlendirerek, İkinci döneme yeni bir heyecanla, tazelenmiş bir enerjiyle başlamak üzere hepinize iyi tatiller diliyorum.'" ifadelerini kullandı.

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.