ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ali Tosun, ilimizdeki yerel ve ulusal basın mensuplarıyla bir araya geldi

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ali Tosun, ilimizdeki yerel ve ulusal basın mensuplarıyla bir araya geldi

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ali Tosun, göreve başladıktan sonra ilimizdeki yerel ve ulusal basın mensuplarıyla ilk kez bir araya geldi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ali Tosun, kentte görev yapan yerel ve ulusal basın mensuplarıyla Perre Uygulama Oteli Konferans Salonu'nda bir araya gelerek ilimizde yürütülen eğitim sürecini değerlendirdi.

İlimiz eğitim durumu ile ilgili bilgilendirme sunumunda bulunan Sayın Ali Tosun, Adıyaman'da deprem öncesi 169 bin 615 olan öğrenci sayısının depremin ardından 110 binlere kadar düştüğünü ancak sonrasında 160 bin 711'e yükseldiğini belirtti. Depremden önce 859 olan okul sayısının 846'ya düştüğünü ancak deprem sebebiyle kullanılamayan okullar/sınıflar yerine 378 prefabrik, çelik yapı, konteyner sınıfların kullanıldığını kaydeden İl Müdürümüz Sayın Ali Tosun, Bakanlığımız tarafından yatırım programına alınan ve TOKİ/Emlak Konut tarafından yapılacak olan okullardaki toplam 999 dersliğin tamamlanmasıyla Adıyaman'daki sınıf sayısının 6 bin 941 olacağını vurguladı. İl Müdürümüz Sayın Ali Tosun, Adıyaman'da 25 bin 864 öğrencinin ücretsiz olarak okullarına servislerle taşındığını ve 20 bin 517 öğrencinin de ücretsiz yemek hizmetinden faydalandığını belirtti.

Adıyaman'da mesleki eğitimde önemli üretimler yapıldığına dikkat çeken İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ali Tosun, "Adıyaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizin kimya atölyesi, Bakanlığımızdan alınan ödenekle güçlendirilmiş ve öğrencilerin kendi alanlarında uzmanlaşması ve ailelerine maddi katkı sunabilmeleri için döner sermaye kapsamında iç ve dış cephe plastik boya, çeşitli temizlik ürünleri, kolonya, oda parfümü vb. üretimi yapılmaktadır. Bu ürünlerin satışı, okulumuza tescil edilmiş "Adıtek" isimli markayla gerçekleştirilmektedir. Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizin mobilya ve metal atölyeleri, Bakanlığımızdan alınan ödeneklerle güçlendirilmiş ve öğrencilerin kendi alanlarında uzmanlaşması ve ailelerine maddi katkı sunabilmeleri için, döner sermaye kapsamında, okul sırası, büro mobilyaları, oturma bankları, piknik masası, park ve bahçe oturakları üretmektedir. Müdürlüğümüzün, diğer kamu kurum ve kuruluşlarının talep etmeleri halinde bu alanda ihtiyaç duyduğu ürünler bu okulumuzda üretilebilmektedir. Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizde Bakanlığımızdan alınan ödeneklerle, 3D üretim atölyesi kurulmuş bu atölyede hediyelik eşya, süs eşyası üretimine başlanılmıştır" dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Ali Tosun ayrıca, KALEM (kaliteli eğitim modeli), "Spor, Sanat ve Kültürel Faaliyetlerle Tam Öğrenme Projesi", "Kapanmayan Kapımız Okulumuz Projesi", "Hayalimdeki Adıyaman Hikâye Yazma Yarışması" gibi Müdürlüğümüzce yürütülen projeleri, İlimizdeki eğitim yatırımlarını ve ölçme değerlendirme verilerini paylaştı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ali Tosun:"Bizim kişisel hiçbir beklentimiz, kişiyi memnun etmeye yönelik özel uygulamamız olmaz. Bize emanet bir nesil var, yükümüz ağır ve sorumluluğumuzun farkındayız ve Adıyaman'ımızın eğitimde Türkiye'ye örnek çalışmaların yapıldığı kentlerden biri olması için gayret edeceğim. Şehrimizi maddi manevî büyük bir yıkıma uğratan asrın felaketi diye adlandırılan depremin ardından, şehri eğitim yönüyle, önemli ve hızlı çalışmalarla bir an evvel toparlamak üzere vazifelendirildim. Bu ağır yükün sorumluluğunu hissederek, şehrinizin güzel insanlarından dua alma ümidiyle koşar adım geldim. Bu nedenle gece gündüz demeden mesai mefhumu gözetmeden gayretimiz sürecek." ifadelerini kullandı.

Basın toplantısı, basın mensuplarından alınan soruların cevaplandırılmasıyla son buldu.

20-02-202420-02-202420-02-202420-02-202420-02-202420-02-2024

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.