ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ali Tosun, "Filistin" temalı resim sergisinin açılışını yaptı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ali Tosun,

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ali Tosun, Şehit Fatih Doğan Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin açmış olduğu "FİLİSTİN" temalı resim sergisinin açılışını yaptı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz koridorlarına kurulan sergideki resimleri inceleyen İl Müdürümüz Sayın Ali Tosun: "Cumhurbaşkanlığımız tarafından İsrail tarafından sivillere yönelik gerçekleştirilen ve son olarak 17 Ekim'de hastaneye yapılan saldırılar sonucunda hayatını kaybedenler ve yaralananlardan dolayı Filistin halkının acılarını paylaşmak maksadıyla ülkemizde 3 gün süreyle milli yas ilan edilmişti.

Hatırlanacağı gibi Bakanlığımızca da ülke genelindeki tüm temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarındaki bayrak törenlerinde İsrail'in Gazze saldırılarında başta çocuklar olmak üzere hayatını kaybedenler için aldığı kararı uyarınca okullarda düzenlenen törenlerde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunmuştuk.

Bugün de Şehit Fatih Doğan Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerimizin Gazze'de yaşanan katliama tepki niyetinde farkındalık bilincinin oluşması için yaptıkları resimlerden oluşan resim sergimizin açılışını yaptık.

Gazze başta olmak üzere Filistin'e yönelik İsrail tarafından başlatılan yeni saldırılar ve hastanenin vurulmasıyla tırmanan insânî dramda, kadınlar ve masum çocuklar ile orada tedavi gören yaralılara uygulanan şiddet tüm insanlığın vicdanını yaralamıştır.

Bütün çocukların ve ailelerinin ırk, din veya siyasi görüşü ne olursa olsun ayrım yapılmadan güvenliklerinin sağlanması, sağlıklarının ve yaşam haklarının korunması; her türlü şiddet, zulüm ve sömürüye karşı tedbir alınması temel insânî sorumluluklarımızdandır.

Bu farkındalığın öğrencilerimiz nezdinde oluşturulmasını sağlayan değerli okul yöneticilerimiz ve meslektaşlarıma teşekkür ederim. Bu vesileyle Gazze'de şehit olan yavrularımızı ve masum canlarımızı bir kez daha rahmetle yad ediyorum." İfadelerini kullandı.

23-10-202323-10-202323-10-202323-10-2023

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.