ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ALİ TOSUN, 6 ŞUBAT DEPREMLERİNİN SENE-İ DEVRİYESİ SEBEBİYLE BİR MESAJ YAYINLADI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ALİ TOSUN,  6 ŞUBAT DEPREMLERİNİN SENE-İ DEVRİYESİ SEBEBİYLE BİR MESAJ YAYINLADI

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ali Tosun, "06 Şubat Depremlerinin Sene-i devriyesi" vesilesiyle bir mesaj yayımladı. Ali Tosun mesajında;

"Asrın felaketi olarak adlandırılan, derin bir şekilde sarsıldığımız ve acı kayıplar verdiğimiz 06 Şubat depremlerinin üzerinden bir yıl geçti.  06 Şubat Depremleri, sadece ilimizi değil tüm bölgeyi etkileyerek binlerce vatandaşımızın yaşamını yitirmesine ve on binlerce vatandaşımızın da yaralanmasına, evsiz ve yuvasız kalmasına yol açmıştır. Bu felaket Aziz Milletimizin yaşadığı en acı felaketlerden biri olarak tarihteki yerini almıştır.

"Saygıdeğer Meslektaşlarım, Kıymetli Velilerimiz ve Sevgili Öğrenciler"

Bir yıl önce yaşadığımız deprem, şehrimizde ve ülkemizde birçok insanın hayatını derinden etkiledi. Ancak, bu zorlu süreçte birlik ve dayanışma içinde olmanın, sevgi ve yardımlaşmanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gördük. Bu felaketin ardından ortaya çıkan dayanışma ruhu, toplumumuzun gücünü ve dayanıklılığını bir kez daha ortaya koydu.

Eğitim Camiası olarak, bu zorlu dönemde Devletimizin tüm birimleriyle, sivil toplum kuruluşlarımızla, aziz milletimizin her bir ferdiyle birlikte birbirimize sarılarak öğrencilerimizin geleceğini daha güvenli kılmak adına önemli adımlar attık. Öğrencilerimizle bir arada olmak, onların duygusal ve akademik ihtiyaçlarına odaklanmak, bu süreçte en büyük önceliğimiz oldu.

Geçen bir yıl içinde yaşadığımız sıkıntılara rağmen, eğitimdeki azmimizi ve kararlılığımızı kaybetmedik. Bu süreçte elde ettiğimiz deneyimler, bize daha güçlü ve hazırlıklı olma fırsatı sundu. Bu nedenle, gelecekte karşılaşabileceğimiz zorluklar karşısında daha güçlü bir şekilde durmaya kararlıyız. Depremin sene -i devriyesinde, bir kez daha birlik ve beraberlik içinde olduğumuzu hatırlayarak, geleceğe daha umut dolu bakmaya; hep birlikte, daha güzel günleri inşa etmek için azim ve kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz.

06 Şubat Depremlerinin sene-i devriyesinde, böyle acıların ülkemizde ve dünyada bir daha yaşanmamasını temenni ediyor, depremlerde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza da acil şifalar diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum." ifadelerini kullandı.

08-02-2024

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.