ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN AHMET ALAGÖZ'ÜN 2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI SONU MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN AHMET ALAGÖZ, 2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI SONU MESAJI İLETTİ.
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN AHMET ALAGÖZ'ÜN 2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI SONU MESAJI

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ AHMET ALAGÖZ'ÜN EĞİTİM ÖĞRETİM YILI SONU MESAJI

Sevgili çocuklar,       

  Mart ayının ortalarından beri salgınla mücadele kapsamında eğitim ve öğretim hizmetlerimizi uzaktan eğitim ile verdiğimiz bir eğitim ve öğretim yılının sonuna geldik. Önceden kestiremeyeceğimiz salgından dolayı sizler de okullarınızdan, arkadaşlarınızdan ve öğretmenlerinizden ayrı kaldınız. Ancak oluşan yeni durum kendisi ile beraber farklı yenilikler de getirdi. Sizler bu süreç içerisinde yeni beceriler kazandınız, iletişimin farklı şekilleri ile akrabalarınız ve arkadaşlarınız ile irtibat kurdunuz. Hepimiz bu süreçte öğrenci olduk, sizin eğitim ve öğretim faaliyetleriniz için içerikler oluşturduk. Bu içerikleri uzaktan eğitim ağlarını kullanarak sizlere ulaştırdık. Başta bakanlığımız olmak üzere tüm eğitim camiası bu süreci sağlıklı bir şekilde geçirmeniz için sizlerle irtibat halindeydi.

   Biz Milli Eğitim Müdürlüğü olarak; kazanım ve beceri testleri, süreçten olumsuz etkilenmemeniz için psikososyal içerikler, verimli ders çalışma yöntemleri, sınav stresi, motivasyon gibi konularda broşürler hazırlayarak sosyal ağlarda hizmetinize sunduk.    

  Tatil sürecinde de sağlığınıza dikkat ediniz. Biz yetişkinler açısından sizin sağlıklı ve mutlu olmanız her şeyden daha değerlidir. Sizlerde bunun farkında olarak yaz tatili boyunca yeni beceriler edinin, bol bol kitap okuyun, sizi fiziksel olarak güçlü kılacak sportif etkinliklerinizi aksatmayın.

Değerli meslektaşlarım,

  Sizlerin bu süreçte çok değerli katkılarınız oldu. Öğrencileriniz ile iletişime geçerek onların moral ve motivasyonlarının yüksek olmalarında katkıda bulundunuz. Bu süreçte gerek VEFA hizmetlerinde ve gerek ise çocuklarımıza yönelik uzaktan eğitimde gösterdiğiniz çaba takdire şayandır.

   Çocuklarımızın yarına güvenle bakmalarında öğretmenlerin çabaları son derece önemlidir. Sizler de COVİD19 sürecinde eğitim ve öğretimde gerek teknik ve gerek kültürel yeterliliğin ne kadar önemli olduğunu gördünüz. İnsan kendisinin aynasıdır. İyi olduğumuz hususları daha da ileri götürüp diğer öğretmenlerimize bu konuda katkı sunmak; eksik kalan taraflarımızı da tamamlamak için önümüzde iyi değerlendireceğimiz bir süreç var. Hayatın ve şartların bize hangi eğitim modelini göstereceğini kestiremeyiz, fakat donanımlı olmamız bizleri her şart altında başarıya götürür.

Saygıdeğer veliler,

   Çocuklarımızın kendilerini güvende hissetmelerinde çabalarınızın ve öğrenme isteğinizin büyük katkısı var.  Bu katkı inşaallah bu yaz boyunca da devam eder.  EBA TV 29 Haziran ile 28 Ağustos tarihleri arasında programlar yayınlayacak. Bu içerikleri dikkat ile izlemeye devam edelim.

   Çocuklarımızın akademik olarak gelişmeleri son derece önemlidir. Çocuklarımızın ders saatlerini EBA TV'den öğrenmeniz onların bu konudaki gelişimlerine katkı sağlayacaktır. Bunun yanında onların sanatsal, kültürel ve sosyal etkinliklerde kendilerini geliştirmelerine olanaklar sağlayalım. Gelecek eğitim öğretim yılının başlangıcında onları hasret ile kucaklayacağımız umut ediyor ve çocuklarımızı sizlere emanet ediyoruz.

  Ülke olarak büyük bir çaba gösterdiğimiz bu süreçte hayatını kaybeden öğretmen ve öğrencilerimize Allah'tan rahmet, hastalarımıza acil şifalar diliyorum.

 

Ahmet ALAGÖZ

İl MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.