ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ahmet Alagöz, Keyifli Okul Atölyem Projesi Kapsamında "İşaret Diliyle Sosyal Mesafe Kuralları" çalışması hazırlayan öğrenciler için hazırlanan ödül törenine katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ahmet Alagöz, Keyifli Okul Atölyem Projesi Kapsamında

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ahmet Alagöz, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Adıyaman Belediyesi ve Keyifli Okul Atölyem işbirliği kapsamında hazırlanan ve sosyal sorumluluk projesi olan "İşaret Diliyle Sosyal Mesafe Kuralları" kamu spotu hazırlayan İlimiz Hürriyet İlkokulu öğretmen ve öğrencileri için hazırlanan ödül törenine katıldı.

Keyifli Okul Atölyem Projesi, Türkiye ve Azerbaycan ortaklı olarak 2 yıldır büyük bir başarıyla yürütülen bir eTwinning projesidir. Proje Türkiye'de 32 ilde, 147 öğretmen ve 4-11 yaş grubundaki 1351 öğrenci tarafından yürütülmektedir.

Keyifli Okul Atölyem Projesi yapmış olduğu etkinliklerle sosyal sorumluluk projelerine her zaman önem vermektedir. Proje içinde öğrencilerimiz farklı şehirlerden arkadaşlarıyla üçerli gruplar oluşturarak "İşaret Diliyle Sosyal Mesafe Kuralları" konulu işbirlikçi takım çalışması gerçekleştirdiler.

Sonrasında, proje yönetimi tarafından alınan bir kararla, her proje ortağının kendi ilinde kendi öğrencileriyle birlikte, velilerin de izin ve desteğini alarak, İşaret Diliyle Sosyal Mesafe Kuralları konulu kamu spotu hazırlamalarına ve bu çalışmaların başta belediyelerin hareketli ve hareketsiz billboardları olmak üzere kamuya bağlı hastanelerin ve okulların dijital ekranlarında yayınlatılması için girişimlerde bulunulması kararlaştırıldı.

İl Müdürümüz Sayın Ahmet Alagöz'ün onayı ve Adıyaman Belediye Başkanı Sayın Süleyman Kılınç ve Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Ramazan Oruç'un destekleriyle; Hürriyet İlkokulu Sınıf Öğretmeni ve Keyifli Okul Atölyem Proje Yürütücüsü Doğan Yıldırım ve öğrencileri tarafından İşaret Diliyle Sosyal Mesafe Kuralları kamu spotu oluşturuldu.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Adıyaman Belediyesi arasında imzaladığımız geniş kapsamlı protokol dahilinde ve Belediye Başkanı Sayın Süleyman Kılıç'ın takdirleriyle, hazırlanan bu kamu spotu çalışmalarının Adıyaman Belediyesine ait hareketli ve hareketsiz billboardlarda yayınlanması uygun görülmüş ve bu kamu spotunu hazırlayan Hürriyet İlkokulu öğretmen ve öğrencilerine Belediye Başkanımız Sayın Süleyman Kılınç çeşitli hediyelerle ödüllendirdi.

Ödül töreninde konuşan Belediye Başkanımız Sayın Süleyman Kılınç; Dijitalleşmenin çok önemli olduğu bu salgın sürecinde Keyifli Okul Atölyem Projesi kapsamında 32 il de ve Azerbaycan'da ki 147 öğretmen ve 1351 öğrencimizin ortaklaşa yürüttüğü bir proje kapsamında işitsel engelli vatandaşlarımız için bir uyarı kamu spotu oluşturmuşlar. Bu projeyi gelip bize sundular, gerçekten çok başarılı bir şekilde hazırlanmış ve çok yararlı olacağını düşündüğümüz bir proje olduğunu gördük. Biliyorsunuz yaklaşık 3 milyon işitsel kayıplı birey var ve salgın döneminde bu vatandaşlarımızın da bu uyarıları daha iyi bir şekilde anlaması açısından başarılı bir proje olduğuna inanıyoruz. Bu projede emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Bu kamu spotları ilimizdeki hareketli ve hareketsiz billboardlarda yayınlanacak "dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ahmet Alagöz de konuşmasında; " 2020 yılı dünya da olduğu gibi ülkemizde de bir salgın yılı olarak geçti. Bu süreçte tüm kurumlarımız üzerlerine düşen görevi en iyi şekilde yaptılar.  Bizim okullarımız da şüphesiz çok ciddi çalışmalara imza attılar. Son olarak Hürriyet İlkokulundaki çocuklarımızda işaret diliyle pandemiyi dillendirmek ve bu süreçte uymamız gereken kuralları hatırlatmak amacıyla "Keyifli Okul Atölyem Projesi" adı altında dijital gösteri hazırladılar. Bu çalışmada emeği geçen okul müdürü Bekir Yılmaz'a, Proje yürütücüsü Doğan Yıldırım'a, bu çalışmada emeği geçen tüm öğretmenlerimiz ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum, İnşallah bu tür etkinlikler daha da artarak devam edecek. Halkımızda bu zor süreçte maske, mesafe ve hijyen kurallarına hem Sayın Cumhurbaşkanımızın, hem Sağlık Bakanlığımızın, hem bizlerin hem de çocuklarımızın işaret diliyle söyledikleri gibi uymaları hayatı önem taşımaktadır. Hem kendimizi hem de çevremizi korumak için lütfen çocuklarımızın işaret diliyle ve sözlü şekilde anlattıkları kurallara uyalım. dedi.

07-01-202107-01-202107-01-202107-01-202107-01-2021

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.