ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Alagöz okul müdürleriyle ara dönemi değerlendirdi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Alagöz okul müdürleriyle ara dönemi değerlendirdi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ahmet Alagöz, bugün Adıyaman Fen Lisesinde ve Adıyaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen okul müdürleri toplantısına katıldı.

Ortaöğretim ve mesleki eğitim kurumları müdürleri ile yapılan toplantı ilimiz merkez ilçe ortaöğretim kurumları ve mesleki eğitim kurumları müdürleriyle; pandemi sürecinde geçen 2019 - 2020 eğitim öğretim ile 2020 - 2021 eğitim öğretim yılının ilk ara tatil dönemine kadar geçen sürecin değerlendirilmesi yapıldı. İl Müdürümüz Sayın Ahmet Alagöz başkanlığında yapılan toplantıya, Şube Müdürü Hasan Yay ve Abdullah bilen katıldılar. Toplantıda uzaktan eğitim süreci, covid 19 tedbirleri, yeni değişen mevzuat, kurslar, sosyal ve kültürel etkinlikler, okullarımızda uygulanan projeler ile alakalı olarak görüş alışverişinde bulunuldu.

Adıyaman'da eğitimde yaptıkları başarılı çalışmalar için okul müdürlerine teşekkür ederek konuşmasına başlayan İl Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Alagöz, "Adıyaman'ın eğitimdeki yükselen başarısının en önemli unsurları, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve hayırseverlerimizdir. 2023 Eğitim Vizyonunu kendimize yol haritası edindik ve bu doğrultuda ahlaklı, bilgili ve donanımlı nesiller yetiştirmek en büyük gayemizdir. İlimiz merkezde ve 8 ilçemizde de eş zamanlı yürüttüğümüz çalışmalarla, eğitimde fırsat eşitliğini, hem öğretmenlerimiz hem de öğrencilerimiz adına sağlama gayreti için durmadan çalışıyoruz.  Tüm okullarımızın pandemi döneminde de eğitim öğretim başarılarını arttırmaya yönelik çalışmaları sürdürmeleri gerekiyor. Başarılı okul olabilmek için sadece akademik başarı yeterli değildir. Başarılı okul olabilmek, geleceğe her daim hazır, özgüveni yüksek, problem çözme kabiliyeti edinmiş ve her şeyden önemlisi ahlaklı ve erdemli bireyler yetiştirmekten geçer, sizden öğrencilerinizi her açıdan geleceğe güvenle hazırlamanızı bekliyoruz."dedi.

Toplantıda Adıyaman'ın e-twinning başarılarından da söz edilerek, 2017 yılında 2, 2018 yılında 3, 2019 yılında 18 projemiz Kalite Etiketi kazanırken; bu yıl 82 projemiz Kalite Etiketi kazanarak, başarılarımızı %355 arttırdık.

Okul müdürleri toplantılarımız; hafta boyunca farklı okullarda, farklı okul türleri müdürlerimizle, ilimizdeki eğitim öğretim çalışmalarının değerlendirilmesiyle devam edecektir.

16-11-202016-11-202016-11-2020

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.