ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ AHMET ALAGÖZ'ÜN "YIL SONU" MESAJI

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz "2020-2021 Eğitim Öğretim Yılının 2. Döneminin Sona Ermesi" vesilesiyle bir mesaj yayımladı. Ahmet Alagöz mesajında;
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ AHMET ALAGÖZ'ÜN

Sevgili Öğrenciler, Değerli Öğretmenler, Kıymetli Veliler; 

Salgın tedbirleri gölgesinde sürdürmeye çalıştığımız 2020 - 2021 eğitim öğretim yılının sonuna geldik. 18 Haziran tarihinden itibaren dijital olarak görüntüleyebildiğiniz karnelerinizi 02 Temmuz itibariyle okullarınızda basılı halde alabilirsiniz.

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bizler, en başından itibaren, Covid 19 sürecinin, öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz için verimli geçmesi adına etkin çalışmalar yürüttük. Alanında önde gelen isimlerin verdiği tamamlayıcı eğitim programlarının yanında, öğretmenlerimizin özverili çalışmaları sayesinde uzaktan da olsa öğrencilerimizle birlikte olabilmeyi başardık. Milli bayramlarımızın coşkusunu, yine evlerimizden yaptığımız etkinliklerle birlikte yaşadık. Eğitimin uzaktan da yürütülebileceğini hep birlikte deneyimlemekle birlikte, öğrencilerimizin şen sesleriyle hayat bulan okullarımızda bir araya gelmenin özlemini de yaşadık. Dileğim odur ki, bu okullarımızın öğrencisiz kaldığı son eğitim öğretim yılı olmasıdır.

Sevgili Öğrenciler,       

Bu yıl Korona virüs sebebiyle tam anlamıyla okullarımızda yüz yüze eğitime devam edemediniz. Salgın süreci boyunca bazen okullarınızda bazen evlerinizde kaldınız ve evde kaldığınız süre zarfında uzaktan eğitimle öğretmenlerinizle bir araya geldiniz. Güçlü yarınlarımızın teminatı olan sizler için bu yaz tatilinizde katılacağınız çeşitli telafi eğitimleri düzenledik. Bu etkinlikler hem akademik başarınızı arttırmaya yönelik hem de sanatsal, kültürel ve sportif etkinliklerle sıkılmadan eğlenerek okullarınıza devam etmenizi sağlayacak etkinlikler olacaktır. Okulda öğrendiğiniz bilgilerin üstüne telafi eğitimde yeni bilgi ve beceriler ekleyerek öğrenme yolculuğunuzu geliştirin. Bu eğitimleri; kendinizi yenilemek, geliştirmek ve gelecek yaşamınızın başlangıcı olarak görmek için iyi bir fırsat olarak değerlendirmenizi dilerken bu telafi eğitimlerinin bir buçuk sene devam edeceğini hatırlatmak isterim.

Değerli Öğretmenler,        

Çağın gerekliliklerine uygun olarak değişimi ve dönüşümü yakalayarak geleceğimizin teminatı öğrencilerimizin şekillenmesinde ve onlara rehberlik edilmesinde en büyük emek ve katkı şüphesiz sizlerindir. Tüm eğitim öğretim yılı boyunca özellikle salgın sürecinde özveri ile yürüttüğünüz tüm çalışmalarınızı ve azminizi takdir ediyor, gayretlerinizi yürekten destekliyor ve teşekkür ediyorum. Ülkemizin tüm yönleriyle kalkınması sizlerin gayreti ile mümkün olacaktır. Sizlerle birlikte 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda okul ve kurumlarımızın niteliğini arttırarak adım adım daha iyiye ve güzele ulaşacağımıza inanıyorum. Sizlerin de telafi eğitimlerinde öğrencileriniz için olası akademik öğrenme kayıpları için belirlediğiniz kritik kazanımlar doğrultusunda destek programı hazırlayacağınıza inanıyorum.

Kıymetli Veliler,       

Geleceğimizin teminatı öğrencilerimizin iyi bir eğitim almaları ve en iyi şekilde yetişmeleri hepimizin ortak hedefidir. En değerli varlıklarımız; öğrencilerimiz için tüm yıl boyunca sizlerle birlikte çalıştık. Yaz döneminde de çocuklarımız için hazırladığımız ve bir buçuk yıl sürecek olan telafi eğitimlerimize öğretmenlerimizle, yöneticilerimizle birlikte, çocuklarımızın eğitim süreçlerine destek olacağınıza inanıyorum. Bu yıl "telafide ben de varım" programı kapsamında okullarımız 31 Ağustos'a kadar açık olacak. Destekleme programı için 1-8. sınıf öğrencilerimize çalışma kitapları, 1-4. sınıf öğrencilerimize tamamlayıcı çalışma yaprakları hazırladık. Bu yıl da ilkokul öğrencilerimizi "Arkadaş" kitaplarıyla buluşturacağız. Öğrencilerimiz, yaz boyu Aile ve Sosyal Hizmetler, Gençlik ve Spor, Kültür ve Turizm, Sağlık, İçişleri Bakanlıklarımız ile belediyelerin tesislerinden ücretsiz yararlanabilecek. Telafi eğitimlerimizi "http://telafidebendevarim.meb.gov.tr" adresinden de takip edebilirsiniz. Ayrıca çocuklarımız tatil için başka illerde olsalar bile telafi eğitimlerine istedikleri okullarda başvurabilecekler.

Bu duygu ve düşüncelerle tatil döneminde hayatınızın anlamı çocuklarınızla, sağlıklı, mutlu ve huzurlu günler dilerim.

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.