ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz'ün, "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz'ün,

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz "15 Temmuz Demokrasi ve  Milli Birlik Günü" vesilesiyle bir mesaj yayımladı. Ahmet Alagöz mesajında;

Ülkemiz; 15 Temmuz 2016 tarihinde milletimizin birlik ve beraberliğine, demokratik düzenimize, hukukun üstünlüğüne ve milli iradeye yönelik tarihin kaydettiği en büyük ihanet girişimine, menfur bir kalkışmaya maruz kalmıştır.

Yüce milletimiz, ülkemizin bölünmez bütünlüğü ile milletimizin birlik ve beraberliğinin anayasal güvencesi olan demokratik düzenimize ve milli iradeye tarihte eşi görülmemiş cesaret ve kararlılıkla canını ortaya koyarak büyük bir özveriyle sahip çıkmıştır. 15 Temmuz gecesi milletimiz tüm fertleriyle Fethullahçı Terör Örgütüne karşı sokaklara inerek aziz vatanımız için canını siper etmiştir. Bu kahramanlıkla dünyada eşi benzeri görülmemiş bir destana imza atmıştır. Bu darbe girişimi aynı zamanda gerek yurt içi gerekse de yurt dışı tüm şer odaklarına, ülkemizin bölünmez bütünlüğünün ve bağımsızlık tutkusunun önünde hiçbir kuvvetin duramayacağını göstermiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle; 15 Temmuz destanını yazarak Ülkemizin birliği ve devletimizin bekası için canlarını feda ederek şehadet şerbetini içen aziz şehitlerimize Yüce Allah'tan rahmet diliyor, tüm şehit ve gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.