ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz yapılan eğitim yatırımlarını yerinde incelemek üzere Besni İlçesini ziyaret etti

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz yapılan eğitim yatırımlarını yerinde incelemek üzere Besni İlçesini ziyaret etti

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, eğitim - öğretim ziyaretleri kapsamında Besni İlçemizde bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu. Ziyarette İl Müdürü Ahmet Alagöz'e İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Altındal da eşlik etti.

İlk olarak Besni İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, burada Suriyeli Çocukların "Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi" kapsamında düzenlenen ve "Gelecek için Hayallerim" temalı resim yarışmasında ülke genelinde ilk on resim arasına girme başarısı gösteren Besni Eğitim Vakfı İlkokulu 4. Sınıf öğrencisi Abdüsselam Mahzun'a Besni İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde düzenlenen törenle hediyesini takdim etti.

Daha Sonra Besni Kaymakamı Sayın Nazlı Demir'le birlikte Besni Osman İsot Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda Besni İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demirel'den ilçenin eğitim - öğretim durumu ile ilgili brifing aldı.

Daha sonra Besni Kaymakamı Sayın Nazlı Demir, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Altındal ve Besni İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demirel'le birlikte ilçede yapımı devam eden eğitim yatırımlarını yerinde inceleyerek, yetkililerden yatırımların son durumları hakkında bilgi aldı.

İlçe genelinde eğitim ve öğretimin daha iyi olabilmesi için okulların fiziki standartlarının yükseltilmesinin büyük önem taşıdığını vurgulayan Besni Kaymakamı Sayın Nazlı Demir; "Bu amaçla gerek devletimizin gerek hayırseverlerimizin imkânları seferber edilerek, Besni'de yoğun bir şekilde okul yapımı gerçekleştirilmektedir. Bizler de, yapımı devam eden okulların her aşamasını takip ederek ve bizzat ziyaret edip denetleyerek yatırımların biran evvel tamamlanmasını sağlama gayretindeyiz" diye konuştu.

Salgın şartlarında yüz yüze eğitime ara verilmesini fırsata çevirerek ilimizde yeni okul yatırımlarını, devam eden bakım ve onarım çalışmalarını hızlandırdıklarını belirten Alagöz; "Okullarımızın fiziki durumunu yaptığımız durum tespiti ile belirlemiştik. Elde edilen bilgiler doğrultusunda çalışma takvimi belirlendi.  O takvim doğrultusunda ve salgın şartlarında yüz yüze eğitime ara verilen dönemde, çalışmalarımızı daha da hızlandırarak ihtiyaç duyulan duruma göre okullarımız bakım ve onarımdan geçirilmekte, eskiyen okullarımız yıkılarak, yerine öğrencilerimizin çağın gereklerine uygun bir eğitim alabilecekleri, teknolojik imkânlarla donatılmış, daha modern okullarımızın inşaatına başladık. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak hedefimiz, öğrencilerimize en iyi fiziki şartlarda, en iyi eğitimi vermek" şeklinde konuştu.

27-05-202127-05-202127-05-202127-05-202127-05-202127-05-202127-05-2021

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.