ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, Şehit Mühendis Yiğit Ali Çavuş Anadolu Lisesini Şehidin Babası Mehmet Çavuş ile birlikte ziyaret etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, Şehit Mühendis Yiğit Ali Çavuş Anadolu Lisesini Şehidin Babası Mehmet Çavuş ile birlikte ziyaret etti.

2019 Nisan Ayında Sri Lanka'nın başkenti Colombo, Negombo ve Batticaloa kentlerindeki 3 otel ve 3 kiliseyi hedef alan terör saldırısında hayatını kaybeden Yiğit Ali Çavuş adını yaşatmak için çalıştığı şirket ENKA A.Ş tarafından Adıyaman Merkez Barbaros Mahallesi Atatürk Bulvarı 856 ada 113 parselde 10 bin metrekare karelik alana yapılan Şehit Mühendis Yiğit Ali Çavuş Anadolu Lisesi eğitim öğretime hazır hale geldi.

İstanbul'da yaşayan Şehidimizin değerli babası Mehmet Çavuş, Adıyaman'a yaptığı ziyarette İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz'le birlikte oğlunun isminin yaşatıldığı okula ziyarette bulundu.

Aynı zamanda hayatını kaybeden mühendis Yiğit Ali Çavuş'un dayısı da olan Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, yeğeninin isminin kentteki okulda yaşatılacak olmasından mutluluk duyduğunu belirterek, "Yiğit Ali Çalışkan ve başarılı bir öğrenciydi. Okulundan dereceyle mezun olmuş bir çocuktu. Fakat ne yazık ki; 21 Nisan 2019'da Sri Lanka'da gerçekleşen ve tüm dünyayı yasa boğan terör saldırısında Serhat Nariçi ile birlikte şehit olma mertebesine erdiler. Yiğit Ali Çavuş'un babası Mehmet Çavuş olayın ardından çalıştığı firma yetkililerinden Adıyaman'a okul yapmaları isteğinde bulundu. Firma yetkilileri de bu isteği yerine getirdi. 24 derslik anadolu lisesi çok kısa sürede yapıldı ve eğitim öğretime hazır hale getirildi" diye konuştu. Şehit mühendisin babası Mehmet Çavuş ise oğlunun sürekli iyi şeyler yapmak istediğini belirterek, "Oğlum yardımsever ve başarılı bir çocuktu. Hep iyi bir şey olsun diye uğraşırdı. Oğlum adına Adıyaman'a güzel bir okul yapıldı. İnşallah bu okuldan oğlum gibi başarılı çocuklar yetişir ve ülkesine, milletine faydalı olurlar. Biz de bu okul için elimizden gelen her türlü yardıma hazırız. Bu okulun yapımında emeği geçen herkese teşekkür ederim." dedi.

26-04-202126-04-202126-04-202126-04-2021

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.