ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MILLI EĞİTİM MÜDÜRÜ AHMET ALAGÖZ KAHTA KAYMAKAMI SAADETTİN DOĞAN İLE.....

İL MILLI EĞİTİM MÜDÜRÜ AHMET ALAGÖZ KAHTA KAYMAKAMI SAADETTİN DOĞAN İLE.....

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, Müdür Yardımcısı Mehmet Altındal ve Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen ile birlikte Kahta Kaymakamı Saadettin Doğan'ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz ve Kaymakam Saadettin Doğan ilçedeki eğitim yatırımlarını ele aldılar. Ziyaretin ardından Girne Mesleki ve Tekniki Anadolu Lisesinde incelemelerde bulundu. Kahta Kaymakamı Saadettin Doğan ve Adıyaman Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, hayırsever aile tarafından yaptırılan anaokulu inşaatında incelemelerde bulundu.

Bayraktar Mahallesinde 5 derslikli Fatma Mehmet Altıntaş Anaokulunun bölgenin okul öncesi eğitim ihtiyacını büyük ölçüde karşılaması bekleniyor.

 

Memleketin temel ihtiyacının eğitimin kalitesinin artırılması olduğunu belirten Adıyaman Milli eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, insana yapılan yatırımın ülkenin geleceğine yapılan yatırım olduğunu söyledi.

 

Normal eğitime geçilme konusunda il genelinde çalışmaların devam ettiğini kaydeden Adıyaman Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, "Bir insanın doğup büyüdüğü topraklara hizmet etmesi kadar güzel bir şey olamaz. Hayırsever ailemizde memleketinde çocukların daha iyi koşullarda eğitim görmeleri amacıyla böyle bir bağışta bulundu. Böylesine güzel bir okulun yapılmasına vesile olan hayırsever ailemize teşekkür ederim" dedi.

 

Okul inşaatının büyük oranda tamamlandığını kaydeden Kahta Kaymakamı Saadettin Doğan, "hayırsever ailemiz kendilerinden sonraki nesillerin daha iyi koşullarda yetiştirilmesi için istişare ederek böyle karar almış. Hayırsever Altıntaş ailemiz tarafından atılan bu adım bizim için çok değerli. Eğitim yatırımlarını ilçemizin ve ülkemizin gelişimi açısından çok önemsiyoruz.

 

Milli ve manevi değerlerine bağlı bireylerin yetiştirilmesine büyük bir katkıda bulundular. Ailemize ilçemizin kalkınmasına ve genç nesillerin yetiştirilmesine yönelik katkılarından dolayı çok teşekkür ederim." şeklinde konuştu.

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.