ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, 26-27 Haziran 2021 tarihlerinde yapılacak olan YKS'ye katılacak tüm öğrencilere başarılar diledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, 26-27 Haziran 2021 tarihlerinde yapılacak olan YKS'ye katılacak tüm öğrencilere başarılar diledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, 26 - 27 Haziran 2021'de yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesinde mesaj yayımlayarak sınava girecek tüm adaylara başarılar diledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, 3 oturum şeklinde gerçekleştirilecek olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ile ilgili adayların sınav gününden önce sınav merkezlerini görmelerinde fayda olacağını belirterek adaylara yanlarında bulundurmaları gerekli belgelerle ilgili hazırlıklarını önceden yapmalarını tavsiye etti.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın ilk oturumunun Temel Yeterlilik Testi (TYT) olarak 26 Haziran 2021 Cumartesi günü saat 10.15'te gerçekleştirileceğini altını çizen İl Müdürü Alagöz, 2 ve 3. oturumların 27 Haziran 2021 Pazar günü saat 10.15'te Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve aynı gün 15.45'te yapılacak Yabancı Dil Testi (YDT) olarak uygulanacağını söyledi.

İl Müdürü Alagöz, gecikmelerin mağduriyetlere yol açmaması için sınavların başlama saatinden 15 dakika önce adayların sınav binalarında bulunma zorunluluğu bulunduğunu vurgulayarak gerekli kimlik ve güvenlik işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için sınav başlangıç saatinden en az 1 saat önce adayların sınav merkezlerinde hazır bulunmasının fayda sağlayacağını belirtti.

Sınavlarla ilgili genel bilgilerin ardından Alagöz, adaylara seslenerek "Hiç kuşkusuz bütün bir yıl Koronavirüs salgını gölgesinde bu sınava hazırlandınız. Uzun soluklu çalışmalarınızın değerlendirileceği bu sınavda başarılı olacağınıza yürekten inanıyorum. Bu süreçte kendinize inanarak, güvenerek sınava girmeniz başarılı olmanız yolunda ilk adımınız olacaktır. Yıllardır emek vererek çalıştığınız bu sınav; sakinlik, kendine güven ve dikkatli olmayı gerektiriyor. Başarı, çok çalışmak kadar olumlu düşünceler, azim ve sabır da ister. Başarı yolunda size en büyük katkının kendinize duyduğunuz güvenden geleceğini unutmayınız.

Bu duygu ve düşüncelerle; YKS'ye girecek Adıyaman'daki öğrencilerimiz başta olmak üzere, tüm öğrencilerimize başarılar diliyor, her birinin hayal ve hedeflerine ulaşacakları bir yükseköğretim kurumuna yerleşmelerini temenni ediyorum."dedi.

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.