ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Adıyaman Üniversitesi arasında "Benim Şehrim Benim Üniversitem Sosyal Sorumluluk Projesi" protokolü imzalandı

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Adıyaman Üniversitesi arasında

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile Adıyaman Üniversitesi arasında " 'Benim Şehrim Benim Üniversitem' Sosyal Sorumluluk Projesi: Adıyaman İlinde Ortaokul Türkçe Derslerinin Eğitsel Oyunlarla Desteklenmesi " protokolü imzalandı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Adıyaman Üniversitesi ve Adıyaman Park Alışveriş Merkezinin paydaş olduğu proje kapsamında, 6 Şubat 2023 depreminden en çok etkilenen illerden biri olan Adıyaman'da ortaokul öğrencilerinin yaşadığı olumsuzlukların ardından okul kültürüne ve öğrenme ortamına uyum sağlamalarına katkı sunmayı amaçlıyor. Bu amaçla, Türkçe dersini destekleyici, eğlendirici ve ilgi çekici etkinliklerden oluşan bir eğitsel oyun kitabı hazırlanacak ve Adıyaman'da (ilçeler dahil) görev yapan Türkçe öğretmenlerine ve ortaokul kütüphanelerine dağıtılacak. Ayrıca öğretmenlere eğitsel oyunların uygulanmasıyla ilgili seminerler düzenlenecek.

Protokol; İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ali Tosun, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Mehmet Kelleş, Adıyaman Park Alışveriş Merkezi Genel Müdürü Sayın Abuzer Karaca ve Proje Yürütücüsü Doç. Dr. Sedat Erol tarafından imzalanmıştır.

21-02-202421-02-2024

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.