ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Ali Tosun, Besni İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okulların müdürlerinin katılımıyla düzenlenen "Besni Okul Müdürleri" toplantısına başkanlık yaptı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Ali Tosun, Besni İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okulların müdürlerinin katılımıyla düzenlenen

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Ali Tosun, Besni İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demirel, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Birim Yöneticileri, Besni İlçe Şube Müdürleri ve Besni İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okulların müdürlerinin katılımıyla düzenlenen "Besni Okul Müdürleri" toplantısına başkanlık yaptı.

Toplantı, Besni Merinos Ali Erdemoğlu Fen Lisesi Toplantı Salonunda gerçekleşti.

Toplantı, saygı duruşu ve İstiklâl Marşı'nın söylenmesinin ardından İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Ali Tosun'un açılış konuşmasıyla başladı. İl Müdürümüz Sayın Ali Tosun, depremlerde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralılara acil şifalar dileyerek sözlerine başladı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ali Tosun: "Kıymetli müdürlerim, sizler eğitim camiamızın uç beyleri olarak çocuklarımıza iyi bir gelecek hazırlamakla sorumlu öğretmenlerimizi kıymetli kılmaya ve onları her platformda güçlü bir şekilde savunmaya görevli kişilersiniz. Mensubu olmaktan onur duyduğum öğretmenlik mesleği en kutsal görevlerin başında gelmektedir. Biz büyük bir aileyiz. Eğitim ailemizin gücünü ve temsil kabiliyetini her platformda göstermemiz gerekmektedir.

Zor süreçlerden geçerken bize emanet edilen nesillere yeniden hayaller kurdurmak gibi bir sorumluluğumuz var. Bu süreçte, sadece akademik başarıya odaklanmak yerine, evlatlarımızın milli ve manevi değerlere uygun bir şekilde yetişmelerini de sağlamalıyız. Bu genç nesiller; vatanlarına, kültürlerine ve insanlık değerlerine duyarlı bir şekilde, sorumluluk sahibi bireyler olarak hayata atılmalıdır.

Sadece akademik başarının kıstas alındığı bir sistemde mutlu nesiller yetiştirmek mümkün değildir. Bu şuurla ahlaklı ve mutlu nesiller yetiştirmeyi sağlayacak bir sistemi de meydana getiren, bu vatanın evlatlarını düşünen, samimiyetle ve özveriyle çalışan Sayın Bakanımızla aynı ailede olmaktan gurur duyuyorum."ifadelerini kullandı.

14-02-202414-02-202414-02-202414-02-202414-02-202414-02-202414-02-2024

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.