ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz Kahta ve Gerger İlçelerinde bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

İl Millî Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz Kahta ve Gerger İlçelerinde bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, kademeli normalleşme kapsamında yüz yüze eğitime başlayan okullarda incelemelerde bulunmak ve devam eden eğitim yatırımlarını yerinde incelemek üzere Kahta ve Gerger ilçelerine ziyarette bulundu. Ahmet Alagöz'e bu ziyaretinde İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Altındal eşlik etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz ilk olarak Kahta ilçesine bağlı Narince Çok Programlı Anadolu Lisesini ve yapımı devam eden Narince İlk/Ortaokulu İnşaatında incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.

Daha sonra Gerger İlçesine geçerek burada Sutepe İlkokulu, Çobanpınarı İlk/Ortaokulu, Çifthisar İlkokulu ve Karadut İlk/Ortaokulunu ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.

Ziyaret kapsamında Okul idarecilerinden okulun fiziki durumu ve eğitim öğretim faaliyetleri hakkında bilgi alan İl Millî Eğitim Müdürü Alagöz, daha sonra sınıfları gezerek öğrencilerle bir süre sohbet etti. Ardından öğretmenler odasına geçerek öğretmenlerin istek ve taleplerini dinledi.

Salgın sürecinde eğitim çalışmalarının başarılı bir şekilde yürütülmesi noktasında büyük gayret gösteren ve sürecin başından itibaren gerek uzaktan gerekse de yüz yüze eğitimde fedakârca çalışan öğretmenlerime teşekkür ediyorum diyen Alagöz "İlimizde her okulumuzu gün gün takip ediyoruz. Okul idarecileri ve öğretmenlerle sürekli irtibat içerisindeyiz. Öğretmen ve öğrencilerimizin sağlıklı bir ortamda eğitim alabilmeleri için tüm gayretimizle çalışıyoruz.  Öğretmenlerimizin bu zor zamanlarda ki hassasiyeti, işine bağlılığı, göstermiş oldukları fedakârlıkların başta öğrencilerimizin ve bizlerin eğitimin bir ekip işi olduğunu ve devamında gelen başarının gözler önüne serildiğinin bir göstergesidir. Öğrencilerimiz yıl boyu çoğu zaman arkadaşlarından ayrı kaldı ve evlerinde uzaktan eğitimlerine devam ettiler. Bizler de Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda 18 Haziran - 02 Temmuz tarihleri arasında okullarımızda yüz yüze eğitime başlayan çocuklarımızın eğlenerek öğrenecekleri etkinliklere yer verdik. Bu eğitimlerimizde çocuklarımız bahçelerimizde güvenli bir ortamda temassız geleneksel çocuk oyunları oynayarak arkadaşlarıyla özlemlerini gideriyorlar."dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz daha sonra Gerger Kaymakamı Sayın Emin Kaymak'la bir araya gelerek, Gerger Öğretmenevi olarak yapılması planlanan ve daha önce YİBO Pansiyonu olarak kullanılan atıl durumda bulunan binada incelemelerde bulundu. Kaymakam Sayın Emin Kaymak'la Gerger ilçesinde eğitimin genel durumu, okullardaki projeler ve gelecekte planlanan programlar ile ilgili fikir alışverişinde bulundular.

23-06-202123-06-202123-06-202123-06-202123-06-202123-06-202123-06-202123-06-202123-06-202123-06-2021

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.