ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL HAYAT BOYU ÖĞRENME, HALK EĞİTİMİ PLANLAMA VE İŞBİRLİĞİ KOMİSYONU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İL HAYAT BOYU ÖĞRENME, HALK EĞİTİMİ PLANLAMA VE İŞBİRLİĞİ KOMİSYONU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İL HAYAT BOYU ÖĞRENME, HALK EĞİTİMİ PLANLAMA VE İŞBİRLİĞİ KOMİSYONU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

21.05.2010 tarihli ve 27587 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı Yaygın Eğitim Kurumları Yönetmeliğinin 59. Maddesi gereğince; İlimizdeki resmi, özel ve sivil toplum kuruluşları ile hayat boyu öğrenme alanında iş birliği ve koordinasyonu sağlamak, etkinlikleri birlikte planlama ve uygulamaya koymak, hizmet tekrarı ve kaynak israfını önlemek ve verimliliği arttırmak amacıyla yapılan " İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısı" 22 Şubat 2021 Pazartesi günü saat 15:00'de Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz'ün başkanlığında yapılan toplantıya, Şube Müdürleri Selim Karahanlı, Hasan Yay, Abdullah Özbal'ın yanı sıra İşbirliği yapılan kurumlardan; Adıyaman Belediyesi, İl Gençlik ve Spor Hizmetleri, Adıyaman Üniversitesi, İl Özel idaresi, İş - Kur temsilcileri, Halk Eğitimi Merkezi idarecileri ve Yetkili Sendika temsilcisi katıldı.

Okuma yazma kursları ve iş birliği ile açılan kurslar hakkında bilgilendirilen katılımcılara 2020 - 2021 eğitim öğretim yılı il genelinde açılan kurslar hakkında sunum eşliğinde bilgiler verildi. Çağımızın teknoloji çağı olduğunu ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, "Bilindiği üzere çağ değiştikçe bilgi de değişiyor, bilgi değiştikçe de insanların uğraşları, meslekleri, ilgi alanları da sürekli değişiyor. Bu hareketlenmeye hazır olabilmemiz için sürekli eğitime ihtiyacımız var; çünkü dünün bilgisiyle bugünün yolunda artık çok fazla mesafe alınamıyor. Bu nedenle kursların ve usta öğreticilerin de kendilerini çağın gerekliliklerine göre yenilemesi gerekir. Ayrıca açılacak kurslar halkın arz ve talepleri dikkate alınarak bu doğrultuda açılmalıdır."dedi.

Toplantı, iş birliği yapılan kurumların temsilcilerinin görüş ve önerileri; dilek ve temennilerinin gündeme alınmasının ardından sona erdi.

23-02-2021

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.