ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırsever İşadamı Abdullah Tutak'tan Adıyaman'a 8 Derslikli Okul

Adıyaman Organize Sanayi Bölgesinde veteriner aşı ve beşeri anti serumunu yüksek teknoloji üreten VETAL A.Ş.'nin sahibi ve Yıldırım Eğitim Vakfı Temsilcisi işadamı Abdullah Tutak, anne ve babası Leyla-Hasan Tutak adına Adıyaman merkez Malazgirt Mahallesinde 8 derslikli bir ilkokul yaptırıyor.
Hayırsever İşadamı Abdullah Tutak'tan Adıyaman'a 8 Derslikli Okul

Adıyaman Organize Sanayi Bölgesinde veteriner aşı ve beşeri anti serumunu yüksek teknoloji üreten VETAL A.Ş.'nin sahibi ve Yıldırım Eğitim Vakfı Temsilcisi işadamı Abdullah Tutak, anne ve babası Leyla-Hasan Tutak adına Adıyaman merkez Malazgirt Mahallesinde 8 derslikli bir ilkokul yaptırıyor.

İşadamı Abdullah Tutak tarafından Adıyaman merkezde yapılacak olan 8 derslikli ilkokul protokolü, Valilik Makamında Vali Mahmut Çuhadar ve VETAL A.Ş.'nin sahibi işadamı Abdullah Tutak arasında imzalandı.

Sayın Valimiz Mahmut Çuhadar ve işadamı Abdullah Tutak arasında imzalanan protokol töreninde Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, Vali Yardımcısı Bedirhan İmamoğlu, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Alagöz ve İl Özel İdare Genel Sekreteri Sami Işık'ta hazır bulundu.   

Adıyaman merkeze yapılacak olan 8 derslikli ilkokulunda 30 kişilik sınıflarda toplam 240 eğitim verilecek olup, okul bünyesinde Fen Laboratuvarı, Çok Amaçlı Salon, Kütüphane, Destek Eğitim Odası, Rehberlik ve Danışma Odası, mescit, Kantin ve Yemekhane olacak.

Eğitime verdikleri destekten dolayı işadamı Abdullah Tutak'a teşekkür eden Sayın Valimiz Mahmut Çuhadar, "Bugün hayırsever işadamımız Abdullah Tutak'ın anne ve babası Leyla-Hasan Tutak adına ilimiz merkezde yapacakları 8 derslikli ilkokulun protokolü için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Her zaman belirtiğimiz gibi eğitime ve insana yapılan yatırım en önemli yatırımdır Protokolünü imzaladığımız bu okulda yetişecek öğrencilerimizin Türkiye'nin gelişmesine ve kalkınmasına büyük katkı sağlayacağına inanıyorum. Abdullah beyin ülkemizde eğitimin uzaktan yapıldığı bugünlerde eğitime verdikleri destek çok anlamlı ve önemlidir. Kıymetli hayırseverimizin rahmetli anne ve babasının adının yaşatılacağı bu okulda nice başarılı gençlerimizin, evlatlarımızın, yetişeceğine inanıyorum. Eğitim en temel ve en değerli kavramımız. İnsanı merkeze alan, insanı ve insana bağlı olan toplumu değiştirmeyi amaçlayan, bizi biz yapan milli, manevi ve tüm değerleri aktardığımız en önemli hizmet alanımızdır. Çocuklarımızı ve gençlerimizi yarınlara daha iyi bir şekilde hazırlama ve daha güvenli bir gelecek oluşturma adına işadamımız Abdullah Tutak'ın ilimiz merkezde yapacağı okulun açılışını da inşallah hep birlikte yaparız. Eğitime yapılan yatırım geleceğe yapılan yatırımdır. Eğitime verdikleri desteklerden dolayı devletimiz ve Adıyamanlı hemşerilerimiz adına Abdullah beye ve ailesine gönülden teşekkür ediyorum"dedi.

Yıldırım Eğitim Vakfı Temsilcisi hayırsever işadamı Abdullah Tutak ise, Sayın Valimiz Mahmut Çuhadar'ın teşvik ve destekleriyle Adıyaman'da eğitim öğretime katkıda bulunmaktan duyduğu mutluluğu ifade etti.

Belediye Başkanı Süleyman Kılınç ise, öncelikle sayın Valimize çok teşekkür ediyorum. Kısa zamanda hayırseverleri teşvik ederek şehrimize çok önemli eğitim yatırımları ve okullar kazandırdı. Kıymetli hayırseverimiz Abdullah Tutak beye de şu zor zamanda eğitime yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür ediyorum"dedi.  

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Alagöz ise, Adıyaman'a atandığı günden bu yana eğitimle ilgili sorun ve talepleri öncelik bir şekilde gündemine alarak teşkilatımıza verdiği desteklerden dolayı Sayın Valimize çok teşekkür ediyorum. İlimize 8 derslikli bir okul yapacak olan işadamımız Abdullah Tutak'a teşekkür ediyorum. Allah hayrını kabul etsin"dedi.  

Konuşmalarında ardından Sayın Valimiz Mahmut Çuhadar ve İşadamı Abdullah Tutak arasında 8 derslikli ilkokulun protokolü imzalandı.

Sayın Valimiz Mahmut Çuhadar, daha sonra eğitime yaptıkları katkılardan dolayı işadamı Abdullah Tutak'a teşekkür plaketi verdi.

30-12-202030-12-2020

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.