ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Hayat Boyu Öğrenme Haftası" etkinlikleri kapsamında Adıyamanlı bayan kursiyerlerin bir yıllık el emeği göz nuru eserleri sergilendiHalk Eğitim Merkezince "Hayat Boyu Öğrenme Haftası" etkinlikleri kapsamında Adıyamanlı bayan kursiyerlerin bir yıllık el emeği göz nuru eserleri sergilendi.

Serginin açılışına Valimiz Sayın Mahmut Çuhadar ve eşi Serinay Çuhadar Hanımefendi, AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan Aşçı, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış, bazı kurum amirleri, halk eğitim çalışanları, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

Açılış öncesi Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları Ekibi tarafından folklor gösterisi sunuldu.

Büyük bir beğeni ile izlenen halk oyunları gösterisinin ardından Valimiz Sayın Mahmut Çuhadar ve davetliler tarafından serginin açılışı yapıldı. Sergide, el sanatları, dikiş, nakış, giyim, takı tasarım ve diğer kurslardaki el işi çalışmalar beğeniye sunuldu.

Eşi Serinay Çuhadar Hanımefendi'yle birlikte sergiyi gezerek kursiyerlerin el emeği göz nuru eserlerini inceleyen Valimiz Sayın Mahmut Çuhadar, bayan kursiyerlerle sohbet ederek kendilerini tebrik etti.

Sergiyi gezdikten sonra açıklamalarda bulunan Valimiz Sayın Mahmut Çuhadar, "Hayat boyu öğrenme faaliyetleri birçok alanı kapsamakta. Bayan kursiyerlerimizin bir yıl boyunca hazırladıkları el emeği göz nuru olan ürünler bugün beğeniye sunularak açılışını gerçekleştirdik. Büyük emek ve sabır isteyen kurslarda meslek edinmek isteyen veya kişisel gelişimlerini daha da arttırmak isteyen herkesin Halk Eğitim Merkezinin sunduğu imkânlardan mutlaka yararlanması gerekiyor. Bu vesile ile birbirinden güzel eserler ortaya koyan tüm kursiyerlerimizi tebrik ediyor, onları yetiştiren Halk Eğitim Merkezi eğitmenlerimize de teşekkür ediyorum"dedi.

Vali Mahmut Çuhadar, sergi açılışı sonrası Halk Eğitim Merkezi bahçesinde ağaç dikimi gerçekleştirdi.  

08-06-202208-06-202208-06-202208-06-202208-06-2022

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.