ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Güvenli Okul, Güvenli Eğitim" Toplantısı Yapıldı.Okullarımız, öğrencilerin sosyalleştiği, bilgi ve beceriler kazandığı ve tüm yönleriyle hayata hazırlandığı kuruluşlardır. Zamanlarının çok büyük bir kısmını okullarda geçiren öğrencilerimizin mutlu, başarılı bir eğitim ortamı ve öğrenme süreci geçirmeleri hedeflendiğinden; İçişleri Bakanlığı ve Bakanlığımız arasında imzalanan ve 22.12.2016 tarihinde revize edilen Okullarda Güvenli Ortamın Sağlanmasına Yönelik Koruyucu ve Önleyici Tedbirlerin Artırılmasına İlişkin İşbirliği Protokolü doğrultusunda İlimiz Merkez 1. ve 2. Eğitim Bölgesinde bulunan liselerin bulunduğu bölgelerdeki problemleri konuşmak amacıyla, 10 Aralık Cuma günü saat 14.00 de Adıyaman Lisesi toplantı salonunda İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Hakan Gönen ve İl Emniyet Müdürü Sayın İbrahim Ergüder başkanlığında toplantı düzenlendi.

Öğrencilerin evlerinden çıkıp, eğitimlerini tamamlayıp evlerine tekrar döndükleri süre içerisinde güvenli bir eğitim öğretim hayatı geçirmeleri için yapılan toplantıya Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Gönen'in yanı sıra İl Emniyet Müdürü Sayın İbrahim Ergüder, ilgili şube müdürleri, ilgili okul müdürleri, bu okullarda görevli idareciler ve rehber öğretmenleri katıldı.

Toplantıda okullarda uyuşturucu, uyarıcı madde ve tütün mamullerinin kullanımıyla mücadele edilmesi, okul çevrelerinde güvenlik önlemlerinin alınması, öğrenci taşıma servislerinin güvenliği, öğrencilerin gün ışığından daha fazla faydalanmaları konusunda tedbirlerin alınması görüşüldü.

Toplantıda konuşan Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Gönen, "Eğitim çağında bulunan çocuk ve gençlerin güvenli ve huzurlu bir ortamda eğitimlerini sürdürmeleri, şiddet olaylarına karşı korunmaları ve muhtemel şiddet olaylarının önlenmesi amacıyla düzenlediğimiz toplantıda tüm paydaşlarımızla karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri hakkında fikir alışverişinde bulunduk. Çocuklarımız bizlere emanet, onları evlerine güvenle ulaştırmak için tüm tedbirleri almak görevimizdir." dedi.  

 

Toplantı karşılıklı görüş alışverişiyle sona erdi.

10-12-202110-12-2021

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.