ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

'Eğitimle Yeniden Buluşma' Projesi Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

'Eğitimle Yeniden Buluşma' Projesi Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Okul terki riski taşıyan öğrencilerin tespitine yönelik erken uyarı ve takip sistemiyle kayıt dışı öğrencilerin eğitim sistemine dâhil edilmesiyle ilgili çalışmaları hayata geçirmek üzere İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Aşcı başkanlığında toplantı düzenlendi.

Adıyaman Perre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli Konferans Salonunda gerçekleşen toplantıya; İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Aşcı, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve Eğitim Kurum Müdürleri katıldı.

Toplantıda, okul terki riski taşıyan öğrencilerin tespitine yönelik erken uyarı sistemi ve takip sistemiyle kayıt dışı öğrencilerin eğitim sistemine dâhil edilmesiyle ilgili çalışmalar başta olmak üzere eğitim alanında yürütülen diğer güncel konular ele alındı.

Millî Eğitim Bakanlığımızca hayata geçirilen 'Erken Uyarı ve Takip Sistemi' ile birlikte okul terki riski taşıyan öğrenciler önceden tespit edilecek ve takip sistemiyle kayıt dışı öğrencilerin eğitim sistemine dâhil edilmesi sağlanacak.

Tek bir öğrencinin bile öğrenim dışında kalmaması için ellerinden gelenin fazlasını yapacaklarını belirten İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Aşcı: "Kayıt dışı öğrencileri yeniden okullara kazandırmak amacıyla Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer'in talimatıyla "Eğitimle Yeniden Buluşma" projesi başlatıldı. Bu proje kapsamında biz de Adıyaman'da gerekli çalışmaları yaparak kayıt dışında kalan öğrencilerimizin tespitini yaptık. Tespit ettiğimiz öğrenciler için gerekirse tek tek ailelerine ulaşıp, onların koşullarına uygun seçenekler sunarak okullaşmalarını sağlayacağız" ifadelerini kullandı.

Toplantıda ilgili şube müdürleri, okul müdürlerine sistem hakkında genel bilgi verdi.

17-01-202317-01-202317-01-202317-01-2023

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.