ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bakanlığımız Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünden ilimiz meslek liselerine pandemi sürecinde gösterdikleri özverili çalışmalardan dolayı anlamlı ödül

Bakanlığımız Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünden ilimiz meslek liselerine pandemi sürecinde gösterdikleri özverili çalışmalardan dolayı anlamlı ödül

Korona virüs pandemisi nedeniyle olağanüstü zamanlardan geçtiğimiz bir dönemde meslek liseleri pandemiyle mücadelede ihtiyaç duyulan ürünleri seri bir şekilde üreterek sağlık çalışanlarının ve toplumun hizmetine sunuyor. Temizlik malzemelerinden maske üretimine, tek kullanımlık önlük ve tulumlardan yüz koruyucu siperliklere kadar çok çeşitli alanlarda malzemeler üretiliyor. Ayrıca mesleki eğitimde üretilen urun çeşitliliğini artırmak için AR-GE çalışmaları da artırıldı. Öğretmen ve öğrencilerimiz bu zor günlerde büyük bir özveri ile çalışarak üretim kapasitelerini ve ürün çeşitliliğini her geçen gün artırıyor. İlimizde de 4 mesleki ve teknik Anadolu lisemiz bu süreçte atölyelerini açarak, başta ilimiz resmi kurumları olmak üzere ilimiz ve çevre illerin ihtiyacını karşılamaya yönelik çalışma yaparak özellikle temini zor olan dezenfektan, maske, siperlik, tek kullanımlık önlük vb. ürünlerin kolayca topluma ulaştırılmasında büyük rol oynadı.

Okullarımızın bu çabasından dolayı, Bakanlığımız Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünce, İlimiz Merkez Adıyaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Erdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Dumlupınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Besni Servi Erdemoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okullarına başarı belgesi verildi.

Bakanlığımız Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Prof. Dr. Kemal Varın Numanoğlu imzalı belgede şu ifadeler kullanıldı:

"Kovid-19 salgını sürecinde öncelikle bakanlığımıza bağlı okul ve kurumların ihtiyaç duyduğu hijyen ürünlerini (maske, yüzey temizleyici, tulum, hijyen standı, ateş ölçer, siperlikli maske gibi) AR-GE faaliyetleri ve üretimleri için yapmış oldukları özverili çalışma ve vermiş oldukları değerli katkılarından dolayı tüm personelimize ve öğrencilerimize teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim."

Belgeyi okul müdürlerine takdim eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ahmet Alagöz, bu süreçte gösterdikleri çaba ve başarılarından dolayı tüm okul personelleri adına okul müdürlerine teşekkür etti.

Okullarımız tıpkı birer fabrika gibi çalışarak Kovid-19 ile mücadele kapsamında birçok hijyen ve temizlik ürününün üretimine ara vermeden devam ediyor.

26-11-202026-11-202026-11-202026-11-202026-11-202026-11-2020

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.