ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ar-Ge Birimimiz tarafından hazırlanan 'Kendini Keşfet' isimli proje, Avustralya Büyükelçiliği Doğrudan Yardım Programı (DAP) kapsamında hibe almaya hak kazandı.

Ar-Ge Birimimiz tarafından hazırlanan 'Kendini Keşfet' isimli proje, Avustralya Büyükelçiliği Doğrudan Yardım Programı (DAP) kapsamında hibe almaya hak kazandı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz Ar-Ge Birimi tarafından hazırlanan 'Kendini Keşfet' isimli proje, Avustralya Büyükelçiliği Doğrudan Yardım Programı (DAP) kapsamında hibe almaya hak kazandı.

Projemiz, Millî Eğitim Bakanlığımızın 2023 eğitim vizyonunda yer verdiği tasarım beceri atölyelerinden biri olan Görsel Sanatlar atölyesinin kurulması ve burada eğitimler verilmesini içermektedir. Bu doğrultuda Adıyaman'da kurulacak Görsel Sanatlar Atölyesine Avustralya Büyükelçiliği Doğrudan Yardım programı hibesi kapsamında 10.000 Avustralya Doları destek sağlanmış olacaktır.

Doğrudan Yardım Programı (DAP) Avustralya'nın yardım bütçesinden finanse edilen küçük bir hibe programıdır. Türkiye'deki yerel topluluklarla beraber çalışarak yoksulluğun azaltılmasını ve sürdürülebilir kalkınmaya ulaşmayı hedefleyen fonlar, Türkiye ve Avustralya'nın ulusal menfaatlerine uygun olan esnek fonlardır.

Geçmişte: toplumsal kalkınma, eğitim, toplumsal cinsiyet eşitliği, engellilik, gençlik ve ekonomik güçlendirmeyle ilgili projeler başarılı bulunup seçilirken; 2020-21 döneminde ise DAP Komitesi aşağıda belirtilen öncelikli kalkınma sektörlerinde pratik ve somut sonuçlar elde edecek  projeleri seçti.

2020 - 2021 yılı içerisinde avustralya Büyükelçiliği tarafından DAP kapsamında hibe almaya öncelikli sektörler ve konular:

  • eğitim;
  • sağlık, kırılgan toplulukların COVID-19'a karşı direncinin inşaasını ve yerel COVID-19 müdahale (response) ve iyileştirme çabalarını destekleyecek projeler;
  • toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadınları ekonomik güçlendirme;
  • engelli bireyleri güçlendirme; ve
  • gençliği güçlendirme.

Projemiz, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün ilk Büyükelçilik Projesi olması sebebiyle de ayrı bir önem arz etmektedir.

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.