ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Adıyaman'da koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında köy öğretmenlerine aşı yapılmaya devam ediliyor.

Adıyaman'da koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında köy öğretmenlerine aşı yapılmaya devam ediliyor.

Adıyaman'da koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında 15 Şubat itibariyle tüm sınıflarda ve tam zamanlı olarak eğitim öğretime başlayan köy okullarında çalışan öğretmenlere aşı yapılmaya devam ediliyor.

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, ülke genelindeki sürdürülen aşı çalışmalarının ilimizde de devam ettiğini vurgulayarak; "İlimizde tüm köy ve seyrek nüfuslu beldelerdeki okullarımız Covid-19 salgın tedbirleri alınarak 15 Şubat tarihi itibariyle eğitim öğretime başladı. Okullarda zillerin çalması, öğrencilerimizin okullarından uzak kalmaması ve salgın riskini en aza indirmek adına Sağlık Bakanlığı'nın "Covid-19 Aşısı Ulusal Uygulama Stratejisi" kapsamında öğretmenlerin öncelikli gruplara dâhil edilmesinin ardından ilimizdeki köy okullarında çalışan öğretmenlerimizin aşılanmasına başlanmış ve durumu uygun olan öğretmenlerimizin büyük çoğunluğu aşılanmıştır. Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi tarafından takibi yapılan aşı programı süreci sorunsuz şekilde devam etmektedir. Şuana kadar 1061 öğretmenimizin aşılanması  tamamlanmıştır. Salgının başladığı günden, aşılama sürecine kadar geçen sürede büyük fedakârlık göstererek yoğun bir çalışma içinde olan sağlık çalışanlarımıza kolaylıklar diliyor, teşekkürlerimi sunuyorum. Maske - Mesafe - Temizlik kurallarına riayet ederek bizler de sağlıkçılarımıza desteklerimizi esirgemeyelim." dedi.

11-03-202111-03-2021

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.