ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Adıyaman'da "Aile Okulu Projesi" Kapsamında 10.297 Aileye Eğitim Verildi

Adıyaman'da

Ailelerin farklı eğitimlerle çok yönlü desteklenmesi amacıyla Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünce hayata geçirilen "Aile Okulu Projesi" kapsamında Adıyaman'da 10.297 aileye eğitim verildi.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi himayesinde 81 ilde uygulanan proje kapsamında öğretmenler tarafından ailelere aile içi iletişim, teknoloji kullanımı, sosyal ve duygusal beceri gelişimi, ahlaki gelişim, stres yönetimi, sağlıklı beslenme, çevre, ilk yardım gibi konularda eğitimler düzenlendi.

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı il genelindeki tüm Halk Eğitimi Merkezleri bünyesinde, Bakanlığımız tarafından proje kapsamında eğitici eğitimi alan 1707 öğretmenimiz, açılan kurslara katılan öğrenci velileri ile bir araya gelerek Aile Eğitimlerine tüm hızıyla devam ediyor.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Aşcı, proje kapsamında eğitimlerin verildiği Sevgi Anaokulunu ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında idareci ve eğitmenlerden bilgi aldı. Kursa katılan velilerle sohbet edip verilen eğitimle ilgili görüş alışverişinde bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Aşcı: "Günümüzde çocuk yetiştirirken yaşanılan problemleri daha kolay aşabilmek, çocukları daha iyi tanıyabilmek, aile içindeki iletişimi güçlendirebilmek, çocuklarda olumlu davranışlar geliştirmek, teknolojinin zararlarından çocuklarımızı koruyabilmek, kısaca zamanın problemlerine karşı daha donanımlı olabilmek için Bakanlığımız "Aile Okulu Projesi"ni başlatmıştır. İlimizde de Aile okulu projesi çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. İlimizde 1707 eğitimciye eğitim verilmiş ve şimdiye kadar açılan 744 kurs ile 10.297 veliye ulaşılmıştır. Ailelerimizle yapacağımız iş birliği ve eğitimlerin bize emanet ettikleri çocuklarının gelişimi ve geleceği açısından büyük önem taşıdığına inanıyoruz. Buradan bütün velilerimizi 2022-2023 Eğitim-Öğretim dönemi sonuna kadar devam edecek olan Aile Okulu Projesi'ne katkı sunmaya ve kurslarımıza katılmaya davet ediyorum. Bu kapsamda yapılan çalışmalara öncülük eden Bakanımız Sayın Mahmut Özer başta olmak üzere emeği geçen tüm paydaşlara teşekkür ederim." ifadelerini kullandı.

Eğitime katılan velilerimizden Hilal Güzel aldıkları eğitimin toplumun tüm kesimine uygulanması gerektiğini belirterek: "Aldığım bu eğitimle teknolojinin fazla kullanımının çocuğumun gelişimine ne gibi zararları olduğu konusunda bilgi sahibi oldum. Çocuğumu sürekli teknolojik aletlerle oyalamak yerine farklı alternatifler oluşturabileceğimizi ve bunun çocuğuma yararlarını öğrendim. Bu eğitimleri veren öğretmenlerime teşekkür ederim"dedi

Oğlu için eğitime katıldığını söyleyen Filiz Can'da "Proje gerçekten çok yararlı bir proje. Çocuğumun gelişim dönemlerinin özelliklerini öğrendim. Çocuğumun gelişim alanlarını nasıl destekleyebileceğimi öğrendim. Çocuğuma sorumluluk vermenin gerektiğini öğrendim. Evde kendi üzerine düşen görevleri kendisinin yapması için yönlendiriyorum. Projede emeği geçen herkese teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.

20-12-202220-12-202220-12-202220-12-2022

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.