ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Adıyaman Kariyer Günleri" Projemizin Üçüncü Konuğu Olan Adıyaman Cumhuriyet Başsavcımız Sayın Bozan Çevik Gençlerle BuluştuAdıyaman Cumhuriyet Başsavcımız Sayın Bozan Çevik, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün koordinesinde düzenlenen "Kariyer Günleri, Gençlik Buluşmaları" kapsamında İlimiz merkez liselerde okuyan son sınıf öğrencileri ile buluştu.

Perre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli Konferans Salonunda düzenlenen programda öğrencilerle bir araya gelen Adıyaman Cumhuriyet Başsavcımız Sayın Bozan Çevik'e, Cumhuriyet savcıları Meriç Kapusuz Pınarbaşı, Ümmühan Şimşek ve hakim Berathan Poyraz eşlik etti. Sayın Çevik ve beraberindekiler savcılık, hakimlik ve hukuk mesleğindeki deneyim, tecrübe, bilgi ve birikimlerini öğrencilerle paylaştı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Aşcı: "Bu şehrin büyük potansiyele sahip gençlerini devletle buluşturmaya devam ediyoruz. Biz öğrencilerimizi hem akademik yönden donanımlı bireyler olarak yetiştirmeye çalışırken hem de onların geleceklerini planlamasına yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu kapsamda bizleri kırmayarak öğrencilerimiz için kıymetli zamanlarını ayıran Adıyaman Cumhuriyet Başsavcımız Bozan Çevik'e, savcılarımıza ve hakimimize şükranlarımı sunuyorum " diye konuştu.

Daha sonra sahneye davet edilen Adıyaman Cumhuriyet Başsavcımız Sayın Bozan Çevik, Cumhuriyet savcıları Meriç Kapusuz Pınarbaşı, Ümmühan Şimşek ve hakim Berathan Poyraz kısaca kendilerini tanıttıktan sonra öğrencilerden gelen soruları cevaplandırdı.

Keyifli ve samimi bir ortamda gerçekleşen söyleşi sonrası katılımcılar gençlerin öz çekim yapma talebini de geri çevirmeyerek, öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

31-05-202231-05-202231-05-202231-05-2022

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.