ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Adıyaman Kariyer Günleri" Projemizin İkinci Konuğu Olan Adıyaman Belediye Başkanımız Sayın Dr. Süleyman Kılınç Gençlerle BuluştuAdıyaman Belediye Başkanımız Sayın Dr. Süleyman Kılınç, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün koordinesinde düzenlenen "Kariyer Günleri, Gençlik Buluşmaları" kapsamında İlimiz merkez liselerde okuyan son sınıf öğrencileri ile buluştu.

Perre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli Konferans Salonunda düzenlenen programda öğrencilerle bir araya gelen Belediye Başkanımız Sayın Süleyman Kılınç, çocukluk ve öğrencilik yılları başta olmak üzere doktorluk mesleğindeki ve belediye başkanlığındaki deneyim, tecrübe, bilgi ve birikimlerini öğrencilerle paylaştı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Aşcı, 2 buçuk aydır görev yaptığı Adıyaman'da Belediye Başkanı Sayın Dr. Süleyman Kılınç'tan büyük destek gördüklerini ifade ederek, "Eğitime ve öğrencilerimize çok önem veren sayın başkanımıza verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Daha sonra sahneye davet edilen Adıyaman Belediye Başkanı Sayın Dr. Süleyman Kılınç ise katılımcıları selamladıktan sonra yaptığı konuşmada, başarıya giden yolda öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulundu. Başkan Kılınç, "Bugün sizin gibi pırıl pırıl gençlerle bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Şunu çok iyi biliyoruz ki bu ülkenin geleceği sizlersiniz. Daha kalkınmış ve yaşam standardı yüksek bir Türkiye için çok okuyun ve ideallerinizden asla vazgeçmeyin. Bugün dünya coğrafyasına baktığımızda petrol zengini olan ülkelerde değil, bilimle ilgilenen ülkelerde refah seviyesinin daha yüksek olduğunu görüyoruz. Türkiye olarak son yıllarda bu bilinçle hareket ederek bilime çok önem vermeye başladık. Yerli savunma sanayimizin gelişmesi bunun için önemli bir kanıt. İnşallah sizin gibi geleceği aydınlık gençlerimiz ile ülkemiz daha da güzel noktalara ulaşacaktır" şeklinde konuştu.

Keyifli ve samimi bir ortamda gerçekleşen söyleşide Başkanımız Sayın Süleyman Kılınç, öğrencilerin sorularını tek tek cevaplarken, programın bitmesiyle birlikte gençlerin öz çekim yapma talebini de geri çevirmeyerek, öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

18-05-202218-05-202218-05-202218-05-2022

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.