ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ali Tosun'un "2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı 2. Dönem Açılışı " mesajı

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ali Tosun'un

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ali Tosun, "2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı 2. Dönem Açılışı " vesilesiyle bir mesaj yayımladı. Ali Tosun mesajında:

"Yarınlarımıza değer katabilme ve ülkemiz için daha faydalı olabilmenin heyecanı içinde 2023-2024 eğitim-öğretim yılının 2. dönemine başlıyoruz. Bu dönemde yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz, çalışanlarımız, öğrencilerimiz ve velilerimizle uyum içinde; sağlıkla, mutlulukla ve muvaffakiyetle yeni bir dönemi yaşamanın gayreti içinde olacağız.

İlimizin dört bir yanında eğitim gören her çocuğumuzun, aynı kalitede ve eşit şartlarda eğitim almasını sağlamak üzere seferberliğimizi sürdüreceğiz. Sosyal, kültürel, sanatsal, akademik ve sportif etkinliklerle donatılmış projelerle tüm öğrencilerimizi mutlu, başarılı, milli ve manevi değerlere sahip bireyler olarak yetiştirme gayretinde olacağız. Bu sorumluluk bilinciyle eğitim-öğretim kalitesini arttırmak için tüm eğitim paydaşlarıyla el birliği ve gönül birliği içinde çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.

Değerli Öğretmenlerimiz,

Geçmişini bilen, bugününü anlayan, geleceği için büyük hayalleri olan gençlerimizin en iyi şekilde yetiştirilmesi, geleceğimizin teminatı olacaktır. Bu yolda en büyük sorumluluk nesillerimizi yetiştirmek adına, görevlerini özveriyle yürüten siz kıymetli öğretmenlerimize düşmektedir. Birlikte çıktığımız bu yolda emeğiniz, fedakârlığınız, sabrınız ve anlayışınız için sizlere tek tek teşekkür ediyorum. İkinci dönemde de birbirimizden güç alarak, omuz omuza çalışacağımızı biliyor; çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

Sevgili Öğrencilerimiz,

Kısa bir tatil sonrası yeni bir heyecan ve umutla sınıfları dolduracaksınız. Millî ve manevi değerlerimize sahip çıkan, dünyadaki gelişmeleri takip eden, bilime sevdalı, mutlu bireyler olarak yetişeceksiniz. Sizlerin yetiştirilmesinde bizler her daim yanınızda olacak ve daha güzel bir gelecek için elimizden geleni yapacağız. Sizlerden beklentimiz öncelikle bizi biz yapan değerlerin ışığından ayrılmadan sağlam bir inanç ve gayret içinde derslerinize sımsıkı sarılmanız ve hayalini kurduğunuz hedeflerinize ulaşmak için gereken adımları atmanızdır.

Kıymetli Velilerimiz,

Emanet ettiğiniz evlatlarınızı kendi evlatlarımız bilerek; onların gelişimi için tüm imkânlarımızla elimizden gelenin en iyisini yapmaya gayret göstermekteyiz.

Depremin yaralarını sarmaya başladığımız 2023 - 2024 eğitim öğretim yılının ikinci döneminden itibaren de evlatlarımızın pedagojik açıdan ve ülkemizdeki akranlarından geri kalmamaları için okullarımızın özel ve çevresel durumlarına göre okul yönetimlerimize de esneklik hakkı sağlayarak, eğitim saatlerimizdeki düzenlemeleri bu dönemde hayata geçireceğiz.  Bu konuda bizlere emanet edilen evlatlarımızın hiçbir koşulda ülkemizdeki akranlarından geri kalmamaları için siz kıymetli velilerimizden desteklerinizi bekliyoruz.

Evlatlarımızı çalışkan, üretken, milli şuura sahip, milletimize ve en önemlisi kendilerine yararlı bireyler olarak geleceğe hazırlarken; eğitim ailemizin asli parçası olan siz kıymetli velilerimizin eğitim-öğretim faaliyetlerinde etkin rol almak suretiyle desteklerini bekliyoruz.

Bizlere emanet edilen ve geleceğimiz olan evlatlarımızı milli, manevi değerler ve bilgiyle yoğurduğumuz; onlara örnek modeller olmayı hedeflediğimiz yeni dönemin, tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize hayırlı olmasını dilerim." ifadelerini kullandı.

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.