ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ali Tosun'un "12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü" mesajı

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ali Tosun'un

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ali Tosun "12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü" vesilesiyle bir mesaj yayımladı. Ali Tosun mesajında;

"Aziz milletimizin verdiği destansı mücadelenin en eşsiz şekliyle ifade edildiği İstiklâl Marşımız, bundan tam 103 yıl evvel Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 'Milli Marş' olarak kabul edilmiş ve milletimizin gönlünde büyük bir takdir ve sevgiyle yer bulmuştur.

İstiklal Marşı, milletimizin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin sembolüdür. Mehmet Akif Ersoy'un kaleminden çıkan bu eşsiz eser, yüreğimizdeki vatan sevgisinin ve milli ruhun en güçlü ifadesidir. Türk milletinin var olma ve bağımsızlık mücadelesindeki kararlılığını, inancını ve azmini her satırında hissettiğimiz bu büyük şiir, milli kimliğimizin temel taşlarından biridir.

Bugün, İstiklal Marşı'nın kabulünün 103. yıl dönümünde, bu kıymetli mirası daha da ileriye taşıma ve genç nesillere aktarma sorumluluğumuzun farkındayız. Çocuklarımıza ve gençlerimize, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un muhteşem dizelerini ve milli değerlerimizi doğru bir şekilde öğretmek, onların milli kimliklerini güçlendirmek için en önemli görevlerimizden biridir.

Bizler, bugün bu topraklar üzerinde hür ve bağımsız olarak yaşıyor, büyük hedeflerimize doğru yürüyorsak, bunu İstiklal Marşı'nı yazdıran ruha, canı pahasına bu toprakları vatan yapan ve koruyan ecdadımıza borçluyuz. Bize ve genç nesillerimize düşen en temel vazife İstiklal Marşı'mız ile ortaya konulan değerlere her zaman sahip çıkarak, ortak sesimiz, ortak vicdanımız olan İstiklal Marşı'mızı ilelebet muhafaza etme mücadelesini daima diri tutmak, bu mücadelenin sadece bugün değil, yarın da yaşaması için gayret etmektir.

Bugün bize düşen en büyük görev, ecdadımızın emaneti olan vatanımızın bölünmez bütünlüğüne sahip çıkarak geleceğe emin adımlarla yürüyecek olan gençlerimizi İstiklâl Marşımızın sahip olduğu ruh ve şuurda yetiştirmektir.

Bu duygu ve düşüncelerle TBMM tarafından kabul edilişinin 103. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin 100. Yılını görmenin gururu ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun kahraman silah arkadaşları olmak üzere, bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, aramızdan ayrılan gazilerimizi ve bağımsızlığa olan inancını ve içindeki imanı dile getiren vatan şairi Mehmet Akif Ersoy'u sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz."ifadelerini kullandı.

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.