ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesind

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesind

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde "Hayatın Şifreleri ve Motivasyon" adlı video konferans düzenlendi. Konferansta konuşmacı olarak Milli Eğitim Bakanlığı Kalite ve İzleme Daire Başkanı Baki Öztürk katıldı. Konferansta selamlama konuşması yapan İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz " Yaşamış olduğumuz küresel salgın nedeniyle hepimiz hayatımızı farklı şekillerde yaşamaya başladık. Bütün alışkanlıklarımız ve düzenimiz değişti. Başta öğrencilerimiz başta olmak üzere çalışma düzenimizi sürdürmekte motivasyon çok önemli bir faktördür. Çünkü motivasyon insanların ne istediğini neyi kendine hedef seçtiğinin altında yatan unsurdur. Konu ile ilgili bir değerli bilgilerini paylaşmak üzere sözü Sayın Daire Başkanımıza vermek istiyorum. Bu eğitimi bizimle gerçekleştirmeyi kabul ettiğiniz kendisine ayrıca teşekkür ediyorum." dedi.

Kalite ve İzleme Daire Başkanı Baki Öztürk ise, zeka mı çalışmak mı anlayışında başarı oranının yüzde 99'u çalışmak yüzde 1' ise zeka olduğunu ifade etti. Öztürk konuşmasında zekanın basit testlerle denemelerle ölçülemeyecek derecede bir varlık olduğunu belirtti. Katılımcılara geriye bakarak geleceği göremeyeceklerini söyledi. Öğrencilere her gün düzenli olarak kitap okumaları gerektiğini söyledi.

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.