ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak "Sinai Mülkiyet Başvurusu" seferberliği başlattık

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak "Sinai Mülkiyet Başvurusu" seferberliği başlattık

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü sınai mülkiyet başvurusu seferliği kapsamında; tüm İlçelerimizde 18 - 29 Nisan 2022 tarihleri arasında 12 İlçe Sınai Mülkiyet Birimi Yetkilisine ve 644 Okul Ürün Geliştirme Yetkilisine sınai mülkiyet hakları (patent, faydalı model, marka ve tasarım) ile ilgili eğitim verecektir.

Eğitime katılacak İlçe Sınai Mülkiyet Birimi Yetkililerine ve  Okul Ürün Geliştirme yetkililerine yönelik  İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Aşcı'nın yapmış olduğu konuşmada;  "Değerli meslektaşlarım hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum. Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın vizyonu ve ortaya koyduğu hedefleri ve konuşmalarında ifade ettiği gibi "Halbuki asıl olan hazır teknolojiyi almak ve onun kullanımını öğrenmek değil, teknolojiyi tasarlamak, geliştirmek ve üretmektir" sözünü de kendimize şiar edindik. Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer'in "Toplum Öğretmeni Kadar Güçlüdür" misyonu doğrultusunda; elimizden geldiği kadar öğrencilere direkt ulaşarak, ülkemizin eşsiz insan kaynağı sermayesini toplumsal sermayeye dönüştürmek için var gücümüzle çalışmaktayız. Adıyaman, 2021 yılında Türk Patent ve Marka Kurumuna yapılan patent başvurularından aldığı tescillerde İstanbul ve Samsun'dan sonra 3. sırada yer almıştır. 2022 yılı içinde hedefimiz Türkiye birinciliğidir. Bu doğrultuda da her okulumuzdan en az bir sınai mülkiyet başvurusu bekliyorum.  Çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum. Allaha emanet olun." mesajını vererek Adıyaman İli için sınai mülkiyet başvurusu seferliğini başlatmıştır.

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.