ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Adıyaman Halk Eğitim Merkezi Yeni Binasının Temel Atma Töreni Yapıldı

Adıyaman Merkez Eskisaray Mahallesinde yaklaşık 4 dönümlük arsa üzerine yapımına başlanan Halk Eğitim Merkezi binasının temeli dualarla atıldı.
Adıyaman Halk Eğitim Merkezi Yeni Binasının Temel Atma Töreni Yapıldı

Adıyaman Merkez Eskisaray Mahallesinde yaklaşık 4 dönümlük arsa üzerine yapımına başlanan Halk Eğitim Merkezi binasının temeli dualarla atıldı.

 

Düzenlenen temel atma törenine Vali Mahmut Çuhadar, Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl Jandarma Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt ve İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz katıldı.

 

Bodrum+zemin üzerine 3 katlı olarak inşa edilecek Halk Eğitim Merkezi binası içerisinde dikiş nakış atölyeleri, çocuk oyun odası, çok amaçlı salon, mescit ve çeşitli kursların verilebileceği odalar olacak.

 

Temeli atılan Halk Eğitim Merkezi binasının Adıyaman'a hayırlı olmasını dileyen Vali Mahmut Çuhadar, "Binamızın taban alanı 912 m2, toplam inşaat alanı ise 3994 m2'dir. Ayrıca aynı bahçe içerisinde 100 m2'lik kitap deposu inşa edilecektir. Merhum hayırsever Abuzer Yıldırım'ın vesile olması, İş İnsanı Abdullah Tutak, Konukoğlu ÇİMKO Beton ve Eti Bakır işletmelerinin katkı sunması ile inşaatın kaba kısmı tamamlandıktan sonra binanın geriye kalan kısmı Devlet yatırım programı kapsamında yapılacaktır. Temelini attığımız binanın ilimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor, katkı sunan herkese çok teşekkür ediyorum. "dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz "12 Adet Kültür Dersliği, 5 Adet Atölye, 1 Adet İnternet Erişim Merkezi, Açık Lise Bürosu ve diğer alanların olduğu bir Halk Eğitim Merkezi binasına kavuşacak olmanın sevincini yaşıyoruz. Emeği geçen tüm hayırseverlere teşekkür ediyorum. " dedi.

 

Kurban kesilmesi ve yapılan duanın ardından Halk Eğitim Merkezi binasının temeli atıldı.

 

17-09-202017-09-202017-09-202017-09-2020

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.