ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Adıyaman Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencilerinden Usta Sanatçılarla Düetler, "Birlikte Söylüyoruz"

Adıyaman Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencilerinden Usta Sanatçılarla Düetler,

Adıyaman Şehit Fatih Doğan Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri, Türk sanat müziğinin sevilen isimleriyle aynı sahnede buluştu.

Türkiye Petrolleri Konferans Salonu'nda düzenlen etkinliğe, Adıyaman Valisi Sayın Mahmut Çuhadar, İl Millî Eğitim Müdürü Ramazan Aşcı ve çok sayıda davetlinin yanı sıra İl Millî Eğitim Müdürlüğü idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Adıyaman Şehit Fatih Doğan Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin Türk sanat müziği sanatçılarıyla birlikte yaptıkları düet izleyicinin büyük beğenisini topladı.

Konserde Aylin Şengül Taşçı, Eda Karaytuğ, Melihat Gülses, Münip Utandı, Neval Güleç, Şennur Dinleyen ve Umut Akyürek gibi Türk sanat müziğinin dev sesleri yer aldı. Sanat yönetmenliğini Ses Sanatçısı Doç. Dr. Aylin Şengün Taşçı'nın üstlendiği 'Birlikte Söylüyoruz' etkinliğinde Adıyaman Şehit Fatih Doğan Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri, Türk sanat müziğinin dev sesleriyle birlikte birbirinden güzel eserlerden oluşan repertuarı seslendirdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aşcı, "Bakanlığımız tarafından Güzel Sanatlar Liselerinde okuyan öğrencilerimizin Türk Sanat Müziği'nin usta sanatçılarıyla buluşturulması projesi kapsamında düzenlenen konsere ev sahipliği yaptık. Adıyaman Şehit Fatih Doğan Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerimizle böylesine güzel bir çalışmaya imza atan ve sanat yönetmenliğini üstlenen Aylin Şengün Taşçı başta olmak üzere; okul müdürümüze, öğrencilerimize, onları böylesine güzel yetiştiren kıymetli öğretmenlerimize, programa katılım sağlayan ve öğrencilerimize unutulmaz bir akşam yaşatan kıymetli sanatçılarımıza çok teşekkür ediyorum." dedi.

Konser öncesi basın mensuplarına konuşan Ses Sanatçısı Doç. Dr. Aylin Şengün Taşçı, "Bakanımız Mahmut Özer'in vizyonuyla başlatılan bu güzel projenin başında olmak, parçası olmak benim için çok büyük bir mutluluk. Biz bu çalışmayı yaparken Türkiye'nin birçok iline uğramayı hedef haline getirdik. Doğu'ya, Batı'ya, Kuzey'e, Güney'e, her tarafa ulaşacağız dedik. Doğu'daki ilk durağımız Adıyaman oldu. Projemizin amacı sanatı usta tecrübeli sanatçılar tarafından yeni yetişmekte olan gençlere ifade edilmesi. Bu amaçla güzel sanatlar liseleri başta olmak üzere birçok lisedeki yetenekli öğrencilerimizi çok değerli sanatçılarımızla bir araya getirdik. Her bir eseri bir usta sanatçı bir öğrenciyle paylaşarak birlikte okuyor" dedi.

Daha sonra konuşan Ses Sanatçısı Melihat Gülses, "Harika bir proje, bunun için Bakanımız Mahmut Özer'e gönülden teşekkürlerimi iletiyoruz. Biz sanatkarlarında böyle bir projede yer alması hepimiz için çok kıymetli. Çocuklarımızla Adıyaman'da ve başka birçok ilde beraber şarkılar söylememiz dünyanın en kıymetli duygusudur bizler için" şeklinde konuştu.

Adıyaman Şehit Fatih Doğan Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinden Cemre Irmak Şaraldı, "Hepimiz gerçekten çok heyecanlıyız. Çok mutluyuz genel anlamda. Heyecanımız var dediğim gibi. İlk defa sanatçılarla beraber olacağız, sahne atmosferini ilk defa tadıyoruz. Provalarımız oldu sadece, onun dışında hepimiz yeniyiz" sözlerini kullandı.

Usta sanatçılarla sahne alan lise öğrencilerinden Enes Kızıl ise, "İlk defa sahne alıyoruz. Çok güzel bir atmosfer, değişik bir atmosfer var. Heyecanlıyız hepimiz" diye konuştu.

13-01-202313-01-202313-01-202313-01-202313-01-202313-01-2023

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.