ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Adıyaman Fatih Anadolu Lisesi, Endonezya'da yapılan proje yarışmasında bronz madalya kazandı

Adıyaman Fatih Anadolu Lisesi, Endonezya'da yapılan proje yarışmasında bronz madalya kazandı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Gönen, Endonezya'da düzenlenen Uluslararası IMSEF - International Music, Science, Energy, Engineering Fair yarışmasında Ülkemizi temsil ederek bronz madalya kazanan Adıyaman Fatih Anadolu Lisesi Öğrencilerinden Halisegül Sağol ve Havva Nur Ekinci; Danışman Öğretmenleri Ahmet Sağol ve Mustafa Demir'i makamında kabul ederek tebrik etti.

Adıyaman Fatih Anadolu Lisesi Öğrencilerinden Halisegül Sağol ve Havva Nur Ekinci; Danışman Öğretmenleri Ahmet Sağol ve Mustafa Demir, İzmir'in Buca ilçesi Kızılçullu Bilim ve Sanat Merkezi tarafından bu yıl ikinci kez düzenlenen Buca Uluslararası Müzik, Bilim, Enerji, Mühendislik Fuarı'nda (IMSEF - International Music, Science, Energy, Engineering Fair) proje yarışmasında, fizik, kimya, biyoloji, matematik-bilgisayar, enerji-mühendislik ve müzik-piyano olmak üzere toplam 6 kategoride 27 ülkeden 167 projenin yer aldığı yarışmada, kimya alanında teşvik ödülü alarak, Endonezya'da yapılan proje yarışmasında ülkemizi temsil ettiler.

Endonezya'da yapılan proje yarışmasında kimya kategorisini içeren innovative science kategorisinde 132 proje içerisinden büyük başarı sağlayarak bronz madalya kazandılar.

Okullarımızda ve eğitim kurumlarımızda bilimsel yarışmalara katılımları arttırmak ve çocuklarımızın bu alanlardaki gelişimini daha da artırmak için her türlü imkânı seferber ettiklerini ifade eden Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Gönen, "İlimizi Uluslararası yarışmada en iyi şekilde temsil ederek bizleri gururlandıran öğrencilerimizi ve danışman öğretmenimizi başarılarından dolayı tebrik ediyorum. Bu tür başarıların önümüzdeki yıllarda daha da arttırılması için çalışmalarımız devam ediyorum."dedi.

14-02-202214-02-202214-02-202214-02-2022

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.