ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Adıyaman Bilim Sanat Merkezi'nin hazırladığı TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarının Açılışı Yapıldı.

Adıyaman Bilim Sanat Merkezi'nin hazırladığı TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarının Açılışı Yapıldı.

Okullarda bilim kültürünün yaygınlaştırılması amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK işbirliğiyle TÜBİTAK 4006 kapsamında hazırlanan "Bilim, Kültür ve Sanat Fuarı" açıldı. Adıyaman Bilim ve Sanat Merkezi öğretmen ve öğrencilerimizin hazırladığı ve Adıyaman Bilim ve Sanat Merkezinde sergilenen fuarın açılışına, Valimiz Sayın Mahmut Çuhadar, Adıyaman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cumhur Kırılmış, Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, BİLSEM Müdürü Fuat Tokur, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Açılışı yapılan sergide BİLSEM'in genç mucitleri, araştırma, inceleme ve tasarım olmak üzere 3 ana başlıkta hazırladıkları 25 projeyle dikkat çekti.

Birbirinden güzel ve ilginç projelerin yer aldığı serginin açılışını yapan Valimiz Sayın Mahmut Çuhadar, projeler hakkında öğrencilerden bilgi alıp, projelerin yer aldığı sergiyi büyük bir ilgiyle gezdi.

Öğrencileri tebrik ederek emeği geçenlere teşekkür eden Valimiz Sayın Mahmut Çuhadar, yetişen ve gelişen yeni nesillerin umut vaat ettiğini belirtti.

Valimiz Sayın Çuhadar, "Bu tür etkinlikler hayal gücü ile yaratıcılığın birleşimi olup, öncelikli amacı da bu yaratıcılığın ortaya çıkmasına zemin hazırlamak ve öğrencilerimizin kendilerine olan özgüvenini artırmaktır. Bu fuarlar öğrencilerimizin kişisel gelişimleri ile bilgi ve birikimlerine çok önemli katkılarda bulunuyor. Bu çalışmalarda emeği geçen öğrenci ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum"dedi.

Öğrenciler tarafından hazırlanan ve birbirinden güzel projelerin yer aldığı bilim fuarını gezerek incelemelerde bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, Türkiye'nin 2023 hedeflerini yakalamada bu tür projelerin son derece önemli olduğunun altını çizen Ahmet Alagöz, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi: "Bugün BİLSEM'de proje sergilerinin açılışını gerçekleştirdik. Fuarda gençlerimizin ne kadar çağın gereklerine ve projeye yatkın olduklarını görme fırsatı buldum.  Birbirinden güzel projelerin sergileniyor olması sadece bugünümüze değil geleceğe de umutla bakmamıza vesile olmaktadır. Projeye dayalı bilimsel çalışmaları gerçekleştirdiğimiz takdirde öyle inanıyorum ki ilimiz, ülkemizin ve bölgemizin bilim, sanat ve kültür merkezi haline gelecektir. Öğrencilerin bilimsel çalışmalara ve arayışlara yöneltilmesinin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bilim Fuarları öğrencilere bilimi, bilimsel düşünceyi ve araştırmayı aşılayıp sevdirmek amacıyla düzenleniyor. Bu fuarın açılmasında emeği geçen herkesi kutluyorum" diye konuştu.

Program, Sayın Valimiz Mahmut Çuhadar ve beraberindekilerin fuar alanını gezerek öğrencilerin hazırladıkları projeleri incelemesi ve öğrencilerden ve koordinatör öğretmenlerden projelerine ilişkin bilgiler alması ve günün anısına fotoğraf çekimi ile sona erdi.

10-06-202110-06-202110-06-202110-06-202110-06-2021

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.