ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Adıyaman Belediyesi Öğretmenler Günü Dolayısıyla 5 Bin Öğretmene Kitap Hediye Etti

Adıyaman Belediyesi Öğretmenler Günü Dolayısıyla 5 Bin Öğretmene Kitap Hediye Etti

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Alagöz bugün Adıyaman Anadolu İmam Hatip Lisesinde, Adıyaman Belediyesinin öğretmenler günü için ildeki tüm öğretmenlere hazırladığı hediye dağıtımının temsili törenine katıldı.

Gerçekleşen etkinliğe İl Müdürümüz Ahmet Alagöz, Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin, İl Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz, Adıyaman Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Gaffari İzci ve öğretmenler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Alagöz törende yaptığı konuşmasında; "Pandemi nedeniyle her şeyden geri kaldığımız gibi bu öğretmenler gününü de buruk bir şekilde kutluyoruz. Hepiniz biliyorsunuz 1981 yılından itibaren öğretmenler günümüzü tüm ülkemizde coşkulu bir şekilde tüm öğretmenlerimizle bir arada çeşitli etkinliklerle kutluyorduk. Ancak bu yıl dünyamızı tehdit eden Kovid-19'dan dolayı sosyal mesafeye, maskeye, dezenfektana yani temizliğe dikkat ederek çok az bir grupla sayın başkanımla, başkan yardımcılarımızla kutladık. Ben böyle bir etkinliğe vesile olduklarından dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Sağ olsunlar var olsunlar bizleri düşündüler yalnız bırakmadılar. İnşallah önümüzdeki yıllarda daha coşkulu bir şekilde, ilimize ve eğitim camiamıza daha yakışır bir şekilde bugünlerimizi coşkuyla, huzurla, mutlulukla kutlamayı düşünüyoruz. Ben yine bu vesile ile tüm öğretmenlerimizi en kalbi sevgi ve muhabbetlerimle selamlıyorum. Hepsine başarı, mutluluk ve sevdikleri ile birlikte inşallah sağlıklı günler diliyorum teşekkür ediyorum."diye konuştu.

Her yıl 24 Kasım'da düzenledikleri etkinliklerde bir araya geldikleri öğretmenlerle bu yıl Pandemi sürecinden dolayı bir araya gelememenin üzüntüsünü yaşadıklarını söyleyen Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, "Fedakâr eğitimcilerimizi bu yıl da unutmadık. İl merkezimizde görev yapan 5 bine yakın eğitimcimize, içerisinde Grıgory Petrov'un çok değerli eseri olan 'Beyaz zambaklar ülkesinde' isimli kitabın, kalemin ve kitap ayracının bulunduğu bir hediye çantası hazırladık. Bugün burada bulunan bu öğretmenlerimize bu hediyelerimizi takdim ettik. Diğer öğretmenlerimize de hediyelerini ulaştıracağız inşallah. Bizim için çok kıymetli olan eğitimcilerimize kıymetli olduklarını bir nebze olsun hissettirebilmişsek ne mutlu bize. Bu vesileyle bir kez daha tüm öğretmenlerimizin günlerini kutluyorum" şeklinde konuştu.

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin ise Belediye Başkanı Süleyman Kılınç'a öğretmenler için hazırlattığı hediye paketlerinden dolayı teşekkür ederek, "Eğitimin önemini Grıgory Petrov'un 'Beyaz zambaklar ülkesinde' isimli kitabında açıkça görüyoruz. Eski Finlandiya'nın bugün geldiği durumu ortaya koyan kitap herkese rehber olacak cinstendir. Ancak bizim Finlandiya'dan bir farkımız var, o da dinimiz. Biz eğer eğitime o kadar önem verip bunu bir de din çerçevesinde hayata geçirebilirsek işte o zaman gerçekten çok ileri bir ülke durumuna gelebiliriz. Bu vesileyle böyle anlamlı bir kitabı hediye eden Başkanımızı tebrik ediyor, tüm öğretmenlerimizin gününü kutluyorum" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Başkan Kılınç, hazırlanan hediye paketlerini İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz başta olmak üzere okul yönetimine ve öğretmenlere takdim etti. Adıyaman Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Gaffari İzci de okullarını ziyaret eden okulun eski öğrencilerinden Belediye Başkanı Süleyman Kılınç'a, AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin'e ve Belediye Başkan Yardımcısı Şerif Ayaz'a jest yaparak öğrenci kütük belgesi takdim etti.

24-11-202024-11-202024-11-202024-11-2020

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.